Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hunyadi Mátyás román származás...

Pro Patria kérdése:

Hunyadi Mátyás román származású volt, vagy magyar?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket várok mindkét állításra, nem csak kijelentéseket.
2011. júl. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Eleve nem lehetnek négerek, mivel magyar származásúak, és igen szegregáltan élnek.

Viszont arabok sem, az, hogy a magyarab az arab mivoltukra utal, csupán a felületes tudást tükrözi.

Viszont fehéreknek sem mondhatóak, és magyarul sem tudnak, sőt, nem is ebben az országban születtek. Tehát ha idejönnének, hiába vallanák magukat magyarnak?

Ez persze csak egy költői kérdés.


A téma offolása helyett pedig kanyarodjunk vissza az eredeti kérdéshez.

2011. júl. 28. 23:02
 42/52 Mr.Super TNT ***** válasza:

Most átmegyünk rasszokra pedig a mondanivaló amire céloztam nem ez lett volna.


Én úgy gondolom azért vagyok magyar ,mert magyarnak vallom magam és ebben a közösségben élek ezt a nyelvet beszélem és ebben a közösségben élek ,ennek az országnak vagyok az állampolgára (igaz olykor szégyellem a sok idióta miatt ,hogy magyar vagyok). Ugyanakkor európainak is vallom magam ,de leginkább embernek vallom magam.


Egy részhalmaz egyik eleme vagyok ami egy nagy közös halmazrendszerben van.


"Egy vagyok az egészből ,de ugyanakkor én magam is vagyok az egész."

2011. júl. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
88%

"Viszont arabok sem, az, hogy a magyarab az arab mivoltukra utal, csupán a felületes tudást tükrözi. "


Oké, ebben tévedtem. Elismerem.

Viszont az, hogy nem negridek, már a megjelenésükön is látszik.

A problémafelvetésed attól még adott, csak ezt lényegesnek tartottam tisztázni.


"Viszont fehéreknek sem mondhatóak"


Előbb definiálni kéne, hogy mit nevezel fehérnek.

Az europid nagyrasszba tartoznak, ugyanúgy, mint mi, kárpát-medencei magyarok, a franciák, németek, angolok, svédek, oroszok, de még az arabok, a hindik és a cigányok is.

Az tény, hogy az utóbbi háromnak a bőrszíne sötétebb árnyalatú, mint az előttük említetteké, de attól még ugyanúgy europidok.


"Én úgy gondolom azért vagyok magyar ,mert magyarnak vallom magam és ebben a közösségben élek ezt a nyelvet beszélem és ebben a közösségben élek ,ennek az országnak vagyok az állampolgára"


Az állampolgárság szerintem nem feltétel, de a többivel egyet értek.

2011. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Polarbear válasza:
24%

Mivel Erdélyben született,ami anno Magyarország része volt, nem mondhatják azt a Románok hogy ezért Román.

Semmi történelme Romániának, és sajnos ami nincs azt mástól kívánkozik megszerezni. Ennyi erővel én is mondhatnám hogy Hitler magyar, mert az ibolya kék, az ég meg lila...

2011. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

"Mivel Erdélyben született,ami anno Magyarország része volt, nem mondhatják azt a Románok hogy ezért Román."


A föld nem egyenlő a vérrel.

Attól, hogy Erdély magyar terület volt, még nem biztos, hogy egy rajta született ember is magyar volt. Ez tehát nem bizonyíték még.

2011. aug. 6. 01:04
 46/52 anonim ***** válasza:
8%
Hunyadi János magyar volt téma lezárva.
2011. aug. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Hóha! Ezt honnan tudod ennyire biztosra, hogy csak így ellentmondást nemtűrően kijelented?

Úgy kértem: érvek mellette és ellene.

2011. aug. 6. 18:00
 48/52 Polarbear válasza:

Nézz meg egy dokumentumfilmet Hunyadi Mátyásról és majd talán megmondják. Mik vagyunk mi? Történészek?

Egyébként is... Nem teljesen mindegy?

2013. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
Aki azt írta, hogy Mátyás negyedrészt román annak volt igaza. Hunyadi János apja Vajk ( pogány név ) Havasalföldi román férfi volt. A havasalföldi férfiak oláh eredetűek... Édesanyja volt magyar. Hülyeség, hogy nem számított ott ez... Akkoriban nagyon is fontos volt, hogy kinek milyen följebbvalói voltak...jobban, mint most. Hunyadi Mátyás mindig is Magyarnak vallotta magát, és ez a lényeg inkább _szerintem_. Utána lehet nézni bárhol, de ajánlom Hunyady József - Hollós Vitéz című könyvét. Nagyon izgalmas történelmi regény :)
2014. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Az, hogy havasalföldi származású volt, közrejátszott abban, hogy nem nagyon akarták elfogadni királynak. Pl.ezért is hívta be a magyar arisztokrácia egy rész Jagelló Kázmért a 70-es években (persze ő se volt magyar, de azért Jagellók elfogadhatóbbnak tűntek sokaknak).
2015. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!