Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország hogyan lett a...

Oroszország hogyan lett a világ legnagyobb országa? A középkor végéig csak egy kicsi ország volt, akit adófizetésre köteleztek a mongolok. Hogy lett belőle ilyen nagy ország?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor kiírtam a kérdést,nem írta ki,hogy van már ilyen kérdés.
2011. júl. 31. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Fél európát ellátja gázzal, olajjal és uránnal, a befolyó pénz fele adó, azaz megy az államnak. Tetézi ezt a putyini reprivatizáció, amikor rendet tett az oligarchák közt, amiből szintén pénz folyt be az államkasszába.
2011. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De én arra gondoltam,hogy most miért nagyhatalom.Azt kérdeztem,hogy a középkorban még kicsi,mongoloknak adózó országból hogyan tudott párszáz év alatt ilyen nagy ország lenni?Ez még az újkorban volt,nem most.
2011. júl. 31. 21:59
 5/10 toportyan5 ***** válasza:
75%
Ez elég egyszerű ha rá nézel egy népsűröség térképre akkor rá jössz a válaszra. plusz miután mongol birodalom összeomlott nem volt aki át vegye a helyét. Ekkor jött nagy Péter oroszországa és nyugatias hadseregével szépen elfoglalta ezeket a területeket. Szibériában mint a mai napig kis finn ugor törzsek lakják és most már nem szovjet részeket mint Kazahsztán meg a többi ilyen pedig kisebb nomád törzs szövetségek voltak és vannak a mai napig.
2011. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Oroszország hogyan lett a világ legnagyobb országa?"


Úgy, hogy volt körülötte egy csomó gyakorlatilag üres tér, amibe komoly harcok nélkül bele tudott terjeszkedni.


Jakutföld területe pl. Magyarország területének 30-szorosa, lakossága viszont csak 1 millió.

2011. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

21:59


"De én arra gondoltam,hogy most miért nagyhatalom."


Most éppen elsősorban az olajnak és a gáznak köszönhetően jelentős ország. Az, hogy nagyhatalom-e, definíció kérdése, lehet rajta rágódni akármeddig, csak hát minek.


Esetleg a nagyhatalmak közé sorolhatjuk, amiért ENSZ BT állandó tag. Ez pedig annak köszönhető, hogy megnyerte a II. vh.-t.

2011. aug. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hollófernyiges ***** válasza:

Már nem tanítanak történelmet a suliban vagy mi? :)

Az orosz területek soha nem voltak kicsik, csak sok fejedelemségre voltak széttörve, ezeket egyesítette szép szóval vagy erővel a Moszkvai Fejedelemség amikor a tatár hatalom meggyengült és utána lassanként benyomult a hatalom nélkül maradt tatár földekre is a Volga déli részeire és keleten az Urálig (nyugaton ugyanezt tették a litvánok is, egész Ukrajnát és Belorussziát elfoglalták így, de őket megörökölték a lengyelek, akik viszont a belső torzsalkodásaik miatt nem tudtak ellenállni a pravoszláv egyesítés jelszavával rájuk törő megerősödött oroszoknak). Szibériában meg nem volt civilizáció, gyakorlatilag azé lett aki betelepült és erősebb volt az őslakóknál. Pont mint Amerika esetében, ha ránézel a térképre, épp olyan nyelveket beszélnek most ott (spanyol, portugál és angol) amelyek legközelebb vannak a kontinenshez. Jókor voltak jó helyen.

2011. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"De én arra gondoltam,hogy most miért nagyhatalom."


Azt akartam írni,hogy nem arra gondoltam.Valahogyan kihagytam a nem szót.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 1. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:

"De én arra gondoltam,hogy most miért nagyhatalom.Azt kérdeztem,hogy a középkorban még kicsi,mongoloknak adózó országból hogyan tudott párszáz év alatt ilyen nagy ország lenni?Ez még az újkorban volt,nem most."


A középkorban még nem termeltek olajat, gázt, ami a mostani export nagy részét és az állami bevétel nagy részét kiteszi. Urántermelés is csak a XX. században kezdődött, és aminek köszönhető hogy Oroszország atomhatalom lett.

2011. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!