Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a golyószóró a...

Mi a különbség a golyószóró a géppuska és a gépágyú között?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
A golyószóró,ha jól tudom, az a géppisztoly,azaz pisztoly kaliberű golyókat lő ki.A géppuska puska kaliberű golyókat,a gépágyú pedig,ha jól emlékszem 50mm felett van...de nem biztos,ne vedd tutira:D
2011. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Volt egy korábbi kérdésem, onnan tudom, hogy a géppuska puska lőszerrel tüzel, a gépszóró pedig köztes lőszerrel (mint pl az AK-47 és más gépkarabélyok). Viszont a gépágyút nem tudom pontosan, de ott is valószínűleg a lőszer kalibere más.
2011. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

A golyószóró az nem tudom, hogy mi, mármint, hogy mi a különbség.

A géppuska az 7 mm-től kezdődik. A nehézgéppuska az 10 mm felett. 20 mm felett pedig gépágyú. A légvédelmi gépágyúk között van olyan ami 45 mm-es. A tankokon 20-25 mm-es gépágyúk szoktak lenni.

2011. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
A golyószóró puskalőszerrel működik csak kisebb könnyebbre van csinálva mint a géppuska.Az oroszok használták a II. vil. háborúban. Az AK géppisztoly!
2011. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az AK gépkarabély, nem géppisztoly.
2011. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az AK hót ziher, hogy gépkarabély. Egyébként ezeket találtam: [link]

[link]

[link]

Ezek szerint a géppuskával és a golyószóróval az a helyzet amit mondtam, és 20 mm-től gépágyú.

2011. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Gépkarabély: pisztoly és puskatöltény közti teljesítményű köztes lőszert tüzelő, sorozatlövésre alkalmas lőfegyver.pl:AK-47

Géppisztoly: Pisztolytölténnyel működő, sorozatlövésre alkalmas lőfegyver. pl: MP-40

Géppuska: puskatöltényt tüzelő jellemzően állványról használt sorozatlövő fegyver melyet 1 ember is képes szállítani. pl:MG-42

Golyószóró(könnyű géppuska): kisebb és könnyebb a géppuskánál. A golyószóró gyakran nem más mint egy vastagabb csővel és nagyobb kapacitású tárral és villaálvánnyal ellátott gépkarabély.pl:RPK

Gépágyú: minimum 20mm-es nagy tűzerejű és nagy tűzgyorsaságú automata tűzfegyver. pl: GS-301


Remélem jól összefoglaltam :)

2011. júl. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

gépágyú: 20 mm feletti lőszer


a géppuska nagyobb, nehezebb (MG-42, PKM, M-60, FN MAG), kalibere általában 7,62 mm; a golyószóró könnyebb, kompaktabb, és nem támogatófegyvernek, hanem kézifegyvernek minősül, könnyen hordozható, sokszor csak egy gépkarabély bipoddal vagy monopoddal, hosszabb csővel (Steyr AUG H-bar, Minimi)

2011. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
első válaszoló, ha nem vagy biztos a dolgodban, ne válaszolj, mert felidegesíted a többieket, köztük engem, azzal, hogy hülyeségeket írsz
2011. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Balduin válasza:

Hát elég régi kérdés, lehet hogy már nem is foglalkozik vele senki de azért válaszolok.


Nos a legtöbb dolgot elmondtátok, szóval összefoglalom amit írtatok és kiegészítem még amivel kell mivel a szakmában vagyok már egy ideje és segítettem már sok ilyen kérdésben.


Tehát a gépfegyvereket alpvetően három valamint plusz egy csoportba soroljuk. Ezek: géppisztolyok, gépkarabélyok, géppuskák és gépágyúk. Folyt. köv.

2014. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!