Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. VH-ban mennyire használt...

A II. VH-ban mennyire használták a hadviselő felek az ellenségtől zsákmányolt felszereléseket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt géppuskákra, pisztolyokra, gránátokra, harckocskra, repülőkre, de teherautókra és vontatókra is...stb.
2011. aug. 26. 07:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Fegyvert és lőszert gondolom gyakran. Járműnél nem egy életbiztosítás, mert megtévesztő, ellenségnek nézhetik az embert a saját csapatai.
2011. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem feltétlen ide tartozik, de én Battlefield-ben sokszor az ellenségtől loptam repülőt meg tankot. De a valóságban nem változik zöldre/pirosra a célkereszt, meg nem is írja ki egy neonfelirat a jármű fölé, hogy kik ülnek benne.
2011. aug. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Járműveket is használták legalább is azt biztosan tdom, hogy az olasz kapituláció után nagy veszekedés volt, hogy Sztálin nem kapott az olasz hajókból semmit
2011. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az más, az már hadizsákmány. A kérdező úgy gondolta, hogy hadművelet közben használtak-e mondjuk amerikai csapatok olyan német járművet, amin rajta voltak a német felségjelek. A hadizsákmány esetében meg, a felségjeleket át lehet festeni, mielőtt újra bevetnék a járművet.
2011. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Használtak zsákmányolt fegyvereket, a németek szívesen szereztek maguknak orosz géppisztolyokat, mert egyszerűen jobbak voltak a német típusoknál. Előfordult, hogy járműveket is használtak, de ezek beszerzése már sokkal nehezebb volt.
2011. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyszerűen jobbak voltak az azért erős túlzás.

A ruszki télben jobban megállták a helyüket a ppsh és a társai de azért a precíz német fegyvereknél nem voltak jobbak.

Amúgy használtak zsákmányolt tankokat, fegyvereket. A németek azt csináltak amikor megszereztek egy t-34-est vagy egy kv-t hogy gyorsan átfestették a felségjelzést és tettek rá pluszba egy német zászlót.

Egyébként a krautok azt is megcsinálták hogy szereztek néhány t-34-est beszerelték a saját rádiójukat és ruszki felség jelzéssel cirkáltak a ruszkik körül a front közelében. Hogy mért? egyszerű a korai USSR tankokban csak a parancsnoki tankban volt olyan rádió amibe beszélni lehetett a többi tank csak hallotta az adást így az áll szovjet tankok oda álltak az igaziak mellé kilőtték először a parancsnoki tankot és keletkezett zűrzavarban kilőtték a többit majd elszeleltek.

Amúgy nem vagyok német fan ( úgyhogy nem kellenek a beszólások amiket ilyenkor szoktak írni néhányan) nem azért írtam ezt le csak pusztán ő róluk tudtam valamit írni.


by Browing

2011. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Meglepően sokszor használt mindkét fél zsákmányolt fölszerelést, ez betudható részben az elégtelen ellátásnak (a gépesítés a háború elején még gyerekcipőben járt), részben a háború művészetének.


A német fegyverek általában magasabb minőségűek voltak, mint orosz társaik (jobb alapanyagok, pontosabb kidolgozás), így hosszabb élettartammal. Ebből a szempontból kenterbe verték a ruszkikat. Más kérdés, hogy a német precizitás a hidegben némileg megbosszulta magát, hiszen a pontos illesztések könnyen befagytak, míg a szar lötyögős és pontatlan orosz holmi csak kicsit deres lett.

2011. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Láttam képet olyan Királytigrisről amin amerikai felségjelzés volt.

Az oroszok nagyon szerették a Párducokat, amit csak tudtak megjavítottak.

A németeknél tilos volt ellenséges fegyvereket használni mégis még az SS is sok t34-est használt.

2011. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 ThorgilsX ***** válasza:
90%

Nem volt tilos a németeknél ellenséges fegyvert hasnzálni. Felderítés céljából mindegyik hadviselő fél vett fel más egyenruhát hogy felderítsen a vonalak mögött. Igen ez a Genfi egyezmény súlyos megszabása, de a háborúban általában csak az íratlan szabályokat tartják be.


A Duna mentén segítettem kiesná egy T-34 est német felségjelzéssel a belselyében német feliratokkal.


Csak józan paraszti ésszel, ha találtok egy épségben lévő tankot... nem felrobbantjátok csak átfestitek a felségjelzést és némá van egy plusz tankunk.


Rengeteg ilyen történt a háború során, akár még repülőgépekkel is ha épségben elfogtak ott repülőket, ez nem vonatkozik a német kísérleti/sugárhajtóműves gépekre, illetve a háború vége felé a szöviknek már felesleges volt német gépeket használniuk mert légifölényben voltak és stb.


Remélem segítettem;).


U.i:

a fentebb említett amerikai jelzéssel elátott Tiger B az háború utáni hadizsákmány volt, még Tigereket is ritkán hagytak hátra a németek.

2011. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül robbantották föl a hátrahagyott fölszerelést mindegyik oldalról (Flak-88 Afrikában, mindenfélefajta hk. bmelyik fronton). És nem véletlenül lehet pl. a szovjet jelentésekben olvasni, mennyi géppisztolyt, géppuskát, löveget zsákmányoltak - mert igenis kincs.
2011. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!