Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit kezdenek egy háborúból...

Mit kezdenek egy háborúból visszatért katonával?

Figyelt kérdés

Mit tudnak kezdeni a háborúból visszatért katonákkal,akik megjárták a poklot,és lelkileg teljesen összetörtek(látottak miatt)?

Hogy tudják visszaszoktatni a normális élethez,hogy ne csináljon 'galibát'(hisz mégis egy gyilkológép lett)?


2011. aug. 29. 22:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ez egy kielégítő válasz volt.


És mi van ha háború van?Vegyük pl a második világháborút.Én kétlem,hogy a fronton lenne arra idő,hogy pszichológus foglalkozzon a katonákkal...

2011. aug. 30. 16:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha jó a helyzet, offenzívában, mindenre van idő - a sikerek miatt a katona is nyugodtabb. Ha szar a helyzet, akkor a rendes dolgokra sincs idő, van, aki összeomlik. Ilyen az élet.


Azért a katonák zöme nem egy Rambo (ugye ő a megvaduló lelkisérült archetipusa), elvégre Rambo zöldsapkás volt. És érdekes módon, a második világháború után nem igazán okozott ilyesmi gondot. Vietnám (vereség! ismeretlen harcmodor) viselte meg annyira a katonákat, amit nem tudtak földolgozni, ezzel együtt a gyorsváltások (1 év kint aztán csókszi) miatt a legénység zömét nem vizslatták át, midenkt vittek, utána meg ment amerre látott - meg is lett a társadalmi következménye (tart mind a mai napig).

2011. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam egy ilyen felmérést, ahol azt tárgyalták, hogy a sorozott katonák döntő többsége harc közben nem bír egyszerűen célzottan rálőni egy másik emberre, inkább mellé lőnek.
2011. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Igen ezt a kimutatást én is láttam.

Amcsi katonákat vizsgáltak,rájuk vonatkozik.

A 2.VH-ban 2% volt képes ölni.

1% aki tette a dolgát,1% meg élvezte,mert pszichopata.

Viszont mára a tesztekkel és a kiképzéssel feltornázták az amcsik ezt 98%ra.

2011. aug. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

Ez a 98% olyan szép, hogy már nem is lehet igaz.

Illetve az a kérdés, hogy minek a 98%-a. Hiszen ha csak a 2%-ba tartozó embereket tesznek be egy egységbe, akkor rögtön megvan egy 100%-os elit egység. Ehhez nem kell sok ész, kiválogatni az értékes katonákat. Ezt kiképzéssel meg szerintem nem lehet megváltoztatni. Új embert nem tudnak faragni belőlük. Ez csak egy újabb amerikai sikertörténet akar lenni. Ha számba vesszük az összes katonát pl, akik most Irakban szolgálnak, ott tuti nem lesz 98% az arány. És a hadtáposokat, szerelőket belevesszük? Biztos, hogy nem. Szóval a kérdés csak az, hogy kit veszünk bele.

2011. aug. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!