Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország hadereje mennyire...

Magyarország hadereje mennyire korszerű és (nagy vagy kisebb) a többi országéhoz képest?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi ha mondjuk Magyaro. háborúba kerűl egy kisebb országgal (mint pl: Szlovákia ,Románia) akkor ki győzne.

És a pontos adatoknak is örülnék.


2011. szept. 7. 14:26
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Én elég jól tájékozott györek vaok.

Szerintem amerikát is odavernénk.

Egyébként 3-as volt az átlagom.

Jaj de egy kis vicces fa s z vagy te!

2011. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

Hááát... Igazából elég gyengécske haderőnk van.... Ha mondjuk összetűzésbe kerülnénk a szlovákokkal (amit egyébként nem hinnék, hogy megtörténne, csak a civil réteg morog egymásra, a magyar és szlovák katonák elég gyakran gyakorlatoznak együtt, jó viszonyt ápolnak egymással), ott több szempontot is szemügyre kell venni, hogy meg tudjuk határozni, hogy kinek lenne nagyobb esélye; területi szempontból elég védtelenek vagyunk, hamar ideérnének Budapestre a hadseregükkel, ha váratlanul érne minket, igazából azzal nem vagyok tisztában, hogy a katonai kémeink mennyire jók, ezért nem is tudom megmondani, hogy fel tudnánk-e készülni rendesen egy ilyen támadásra, vagy sem. Ha váratlanul érne minket, akkor elég nagy eséllyel a szlovákok nyernének, hiszen egy ilyen helyzetben a katonák általában elég zavartan viselkednek - mint bárki más, hiszen a katonák is emberek -, ilyen hadsereggel meg nehéz lenne megvédeni magunkat, ha pedig felkészülten várjuk őket, akkor véleményem szerint le tudnánk győzni őket, bár a tüzérségükkel tudnának meglepit okozni. Esetleg ha mi támadnánk, akkor egy elég hosszú álló háború alakulna ki, amiből egyik fél sem jönne ki jól... Mondjuk azt megjegyezném, hogy a légierőnk lényegesen jobb a szlovák légierőnél, azt könnyedén kiiktatnánk, de még mindig ott a szlovák tüzérség, amivel meg tudnának minket szorongatni. Összevetve nagyjából ugyanolyan erejű hadseregünk van, de talán azt mondanám, hogy egy "hajszállal" jobban felszerelt a mienk. Azt is be kell számítanunk, hogy a felderítőink és a lövészeink világszínvonalú képzésben részesültek, nagyon jó katonáink vannak (de ez egyes helyzetekben nem döntő tényező).


A románok viszont jóval felszereltebbek, ellenük kevés esélyünk lenne.

2011. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!