Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Délszláv háborúban a magyar...

A Délszláv háborúban a magyar katonák csináltak valamit? Úgy értem harci készültségben voltak vagy valami?

Figyelt kérdés
Kíváncsi mi volt akkor.A Híradóban pl. minden este erről beszéltek? Féltek a családok hogy átterjed a háború Mo. területére? Aki tudna nekem erről mesélni annak nagyon megköszönném mert nagyon érdekel:)
2011. szept. 19. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Egyik barátom mesélte, hogy kint voltak télen és éppen egy patak mellett állomásoztak, aminek éjjel megemelkedett a vízszintje valami áradás miatt és elöntötte a hálózsákjaikat, reggelre meg visszahúzódott, de a hideg miatt belefagytak a zsákokba.


Erről hallottam csak. Semmi konkrét bevetésről.

2011. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokat szólt erről a híradó, főleg mikor a szerbek magyar falukat bombáztak véletlenül.
2011. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Melyik délszláv háborúra gondolsz?

És melyik magyar katonákra?

2011. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak - mint tartalékos tisztnek - küldtek levelet, hogyha a tévében/rádióban bemondják hogy általános mozgósítás van, akkor a legközelebbi állomáshelyen azonnal jelentkezzen szolgálattételre. Én csak arra emlékszem hogy játszhattam a váll-lapjával. :)
2011. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt kint 10 mesterlövész az első délszláv háborúban. NATO-seggnyalás volt a cél (a belépés előtt). Az egyik a haverom volt. 10 évre titkosították, még most sem tudja szinte senki.

Szerbek ellen harcoltak, öltek katonákat, és közülük is meghaltak, őket lezárt koporsóban hozták, fegyveres őrzéssel a temetés pillanatáig.

A bajtársak mondták el a szülőknek, hogy halt meg a fiúk, pedig nem lett volna szabad...

2011. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A magyarországi magyar katonák tudtommal semmilyen cselekményben nem vettek részt, a délvidéki magyaroknak viszont sokszor egymást kellett lőniük.
2011. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%
A délszláv háborúban az USA katonái harcoltak ők állították meg a háborút.A híradókban azok voltak hogy milyen harci cselekmányekben vettek részt az amerikai katonák.
2011. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mr.Super TNT ***** válasza:
100%
A délszláv háborúban nagyon sok NATO katona volt és sok magyar,olasz,német és orosz katona volt és ezenkívül még jó pár nemzet csak a legnagyobb európai kontingensekről beszéltem ,az akták titkosítottak a katonák nem beszélhettek erről több harci cselekményben ,tömegsír feltárásban felderítésben ,mélységi felderítésben részt vettek ezen kívül voltak NATO ügynökök akik hírszerzés céljából vettek részt. És ha engem kérdeztek szerintem nagyon kemény és embert próbáló. A fent említett információk is csak kiszivárgott infók voltak és engem ,ha kérdeznének ,hogy honnan tudok erről és egyéb részletekről ,akkor azt mondom rá ,hogy "Maga miről beszél? Nem tudok semmit!" Több ember haláláról a mai napig nem tud senki jó a családtagokat és a bajtársakat kivéve ,de megjegyezném hogy a kockázata ,hogy átterjed Magyarországra ebből voltak viták és a viták úgy zárultak ,hogy nekünk erélyesebben is fel kell lépni a többi közép európai országgal karöltve.
2011. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mr.Super TNT ***** válasza:
100%
Ja és megjegyzem nem köpök be senkit főképp olyan embereket akik az életüket kockáztatva védtek meg más embereket attól ,hogy egy jelöletlen tömegsírba lőjenek.
2011. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Tisztázzuk már végre, hogy délszláv háború alatt mit ért a kérdés feltevője, és mit a válaszadók.

Mert ott van a '90-es évek elején a nagy Jugoszlávia széthullásával járó háború - Szerbia és Horvátország egymás elleni harca, amikor harcoltak helyi magyar katonák mindkét ország hadseregében (nem épp önszántukból), és így elképzelhető, hogy magyar magyar ellen harcolt.

A '99-es, NATO-beavatkozással színesített Szerbia-Koszovó összecsapásokban is harcoltak helyi magyar (sor)katonák is, (ismételten nem önszántukból), valamint a NATO kötelékében magyarországi magyar katonák.

Természetes,hogy ha a egy országban háború dúl, akkor a szomszédos országokban bizonyos fokú készültség van.

De Magyarország egyik esetben sem volt veszélyben, egyik délszláv háborúnak sem volt meg az a veszélye, hogy kiterjed Magyarországra.

A média hajlamos mindent felfújni, így elképzelhető, hogy egyes családokban pánikhangulat uralkodott, de feleslegesen.

2011. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!