Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A női katonákkal ugyanúgy...

A női katonákkal ugyanúgy bánnak mint a férfiakkal? Mármint, hogy ugyanaz a feladatuk, az elvárás stb?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 09:43
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Ok. Ami azt illeti tényleg csak félig értettem, nyilván más a felfogásunk ami gondolom a korkülönbség miatt van 12 évesen te se úgy gondolkodtál mint most szerintem, de mindegy ne ragozzuk.
2009. ápr. 25. 16:38
 22/22 TJózsef válasza:
50%

A kérdezőnek is, az eddigi válaszokra is próbálok (meg)felelni.

Lehet, hogy a nők maguk is azt hangoztatják, hogy igenigenigen,de nem képesek mindenben ugyanazt hozni. A sereg férfiakra volt mindig is kitalálva.'70-től voltam hivatásos katona, közel negyven évig. Volt "szerencsém" akaratom ellenére női beosztottakkal bajlódni. Sokkal. Fiatallal, időssel. Katonákkal is, civilekkel is. Nem oda valók. Vannak persze adminisztratív beosztások, egészségügy, élelmezés... de oda meg megintcsak minek katona, és minek nő?

Példák. Vannak ugye mindennapos ügyeleti feladatok,a beosztástól függetlenül. Reggeli ébresztő ellenőrzése. Nos, Te mit szólnál, ha száz férfit kellene kiugrasztanod az ágyból? Esetleg nem is mind egyenpizsamában alszik...

Vagy több napos gyakorlatok, terepen. Éppen menstruálsz, de nincs ám fürdőszoba és WC sem. Mit várjak el tőled, mint parancsnokod? Iskolában torna alól lehetett felmentést kérni. És ha nem is gyakorlat van? Persze, a háborúban is megoldották. Nem tudom, mit szólnál, ha nem a filmeken láttad volna a valóságot?

Ismét ügyelet: gyereked van. Hétköznap nem oszthatlak be 24 órás szolgálatba, mert nincs aki hazavigye a gyerekedet az oviból. Hét végén meg azért nem vagy hajlandó ügyelni, mert egész héten nem voltál a gyerekeddel. Ügyelet kell, ergo menjenek a férfiak. Akkor most hol is van ez egyenlőség? Mert a fizetés az tényleg ugyanannyi egy beosztásban, tekintet nélkül a nemre. Nem is másért mentek a nők katonának, csak mert jó pénz volt benne. Ahol vevők voltak a nőkre, ott ki is tudták használni a női mivoltukat, nemegyszer vissza is éltek ezzel. Persze, kétségtelenül vannak macsós lányok, akik túltesznek a férfiakon. Meddig? Ha nem megy férjhez, akkor az elég baj, akkor lehet macsó könnyen. De ha gyereke lesz? Három év gyes, addig valaki csinálja ingyen a beosztását. Gyerek beteg lesz, detto.

Nehéz és árnyalt a kérdés, a válasz ugyanúgy. Röviden a kérdésedre: igen. Hosszabban: általában igen. A magam tapasztalása alapján: lehetetlen meg nem különböztetni.

Aztán nem tetszik az elhelyezés. Nincs külön WC, vagy ha nincs, csinálni kell. Nem tetszik a sapka, az egyencipő, az egyenruha. Nem tisztelegsz, mert elvárod, hogy a férfiak Neked előre... Nagyon nem szerettek parancsnokként a lányok, mer még a hajviseletet is megszabtam, nem csak az öltözködést. Miért is nem lehetett vállig érő hajjal a féfiaknak bevonulni?

Ne ítélj el, nem vagyok alapból gyűlölködő a nemed iránt. Sőt... De abba a környezetbe nem illetek bele. Ettől még ugyanúgy kellett gondoskodnom róluk, mint a férfiakról. Csak ez napi nehézségeket okozott, pedig abból nélkülük is volt elég. És ha egy fiú hisztizett, hát azt azért könnyebb volt helyre tenni.

Volt -sajnos - rálátásom az amerikai hadsereg féri - női viszonyaira is. Náluk ennek hagyománya van. Együtt élnek, de elkülönítve. Pénzért, szerződéssel, és ha letelik, jól bocsátják el őket. Megéri. Megéri? Negyven éves híradó hölgy, még három éve van vissza. A lánya tizenhét, és eddig háromszor találkoztak. Megéri? Biztos, de én nem csinálnám. És Te? Pedig nálunk ehhez képest puhák a feltételek.

De ott a lányok tényleg ugyanazt, ugyanúgy. Saját tapasztalás, nem mozi, nem hallomás. Öltözet az utolsó gombig egyen, és nem puccparádé. Ha ki akarod venni a cuccot a kezéből, mert nehéznek látod és természetedtől fogva előzékeny vagy, a legjobb esetben elküld finoman. Jobb esetben felnyom zaklatásért.

Érzelmek. Itt is, ott is persze vannak, a kemény amerikaival is lehetett normálisan beszélni. Hallottam karácsony táján a telefonba sírt, haza küldött üzeneteiket. Azért hallottam, mert híradó lévén, tőlem tudtak úgy telefonálni, hogy nem kellett "viselkedni". Ők is emberből voltak.

A férfi - női viszony az meg mindig olyan lesz, amilyen. Ha valaki szerelmes, az szerelmes. És az előfordult régen is, most is. Normálisan semmi baj, mindent össze lehet egyeztetni. Ha nem, az gáz. csakis hozzáállás kérdése. Hozzáállás oda - vissza. Tehát nem csak én, mint parancsnok, de a beosztott is úgy álljon hozzá. Így akármi megoldható.

A férfiember meg köztudottan minden nőben nőt lát. És ha mindet nem is lehet..., de törekedni kell rá - ez a vezérelv. És ha harminc közül valaki beszól, hát válaszd ki, melyik volt. És ha lámpaoltás után fantáziálnak rólad, hát azzal se sokat tudsz kezdeni.

Bocsánat a kéretlen bő beszédért, de Te kérdeztél. Csak remélem, hogy tudtam segíteni. Ha csak kuszáltam, keress a

jozsibaacsi@gmail.com

címen. Tizenéves unokáim vannak, nem mondhatja senki, hogy nem lehet korkülönbséggel azonosulni. A tizenévest is tisztelni kell tudni, és mint fent, minden megoldható.

2012. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!