Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik ország hadseregében...

Melyik ország hadseregében van nagyobb fegyelem: USA vagy Kína?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 08:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

te még mindig nem fogod fel, hogy a fegyelem nem azt jelenti, hogy úgy állsz fél óráig mint egy fabábú? A fegyelem az az, hogy akkor is teszed amit kell, ha életveszélyben vagy. Azt hiszed nincs olyan kiképzés, még a magyar hadseregben is, ahol a katonákra lőnek? De van, csak itt is és ott is tudják, hogy ha azt csinálják ahogy begyakorolták, akkor úgysem találják el őket, mert nem ez a cél, egy háborúban viszont az ellenfél nem úgy fog lőni ahogy te gondolod.

Tipikus tömeghadsereg a kínai, sorozott emberek alkotják, nem olyanok akik önként vállalták, nekik ez csak egy nyűg, a hátuk közepére kívánják. Ez a fajta hadsereg is erős, de semmiképp sem fegyelmezettebb.

2011. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

" Szépen menetelni még a mieink is tudnak.

Kína mostanában nem harcolt sehol ez tény még mindig, max rendfenetartóként voltak jelen pár helyen, viszont az USA hadserege már a közelmúltban is többször volt bevetv"



Viszont Koreában az amik visítva szaladtak előlük.

2011. szept. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Az már nagyon régen volt, egyébként meg ott Kínának könnyű helyzete volt... Nem választotta el egy óceán a hadszíntértől, többszörös számbeli fölényben voltak, ráadásul az oroszok támogatták őket haditechnikával.


Szerintem ti nagyon összekeveritek Kínát Japánnal, ott tényleg legendás a fegyelem.

2011. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, mi az hogy fegyelem?

Lehet az is fegyelem, hogy hol tudják a legtöbben egy időben pontosan ugyanazt csinálni. Bár szerintem ez inkább adottság és gyakorlás kérdése.

Lehet az is fegyelem, hogy nagy vész esetén mennyire számíthatsz a társadra. Bár szerintem ez inkább hozzáállás, értelem, empátia, elkötelezettség kérdése.

Mi jobb, az alma, vagy a szőlő? Szerintem a szőlőpártit sohasem fogod meggyőzni az almáról és viszont.

Talán még annyit tennék hozzá, hogy a gyümölcsök esetén mindkettő jó a maga idejében, a hadseregben mindkettő szükséges a maga helyén, de hogy melyikből kell több? Attól függ mikor? Az olimpiái sorban például kifejezetten felesleges az áldozatkészség. De ha lövik az állást, nem sokra megyek avval, ha gépágyúval egyszerre tudunk lőni.

2011. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Minden hadseregben elengedhetetlen a fegyelem,nem csak két szuperhatalom katonaságában -.-
2013. nov. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

nehéz összehasonlítani de Kína ez egyértelmű csak az USA demokratikus Kína Diktatórikus hatalmú azért mert Amerikában ha valaki rosszat tett az megy a hadbíróságra Kínában kivégzik pl te ha beszólnál egy tisztnek hol tennéd inkább ott ahol leszerelnek vagy hadbíróság előtt felelnél (USA)vagy ahol megölnének,megkínoznának,megvernének (Kína)?

Ha rosszul tudom ne foglalkozz ezzel a válasszal. Én így tudom

2014. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!