Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Első világháborúban használt...

Első világháborúban használt fegyverekről szeretnénk képeket, és leírásokat, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Legjobb lenne egy prezentáció formátum(ppt) a google-n nem találtam szinte semmit se

(főleg kézifegyverekről kéne)


2011. szept. 28. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Íme a segítség, mert úgy látszik, kezdővel van dolgunk, az internethez nem adnak használati utasítást.


1.) Gugli a barátod -> "ww1 wikipedia", megnézni, milyen fegyvereket használtak.

2.) Ha már tudod, miféléket használtak, jó ötlet a fejlődésüket áttekinteni (szintén wikpiédia).

3.) Ha már tudod, hogy hogyan működtek ezek, akkor nekiláthatsz a harcoló felek fegyverzetét alaposan áttanulmányozni, ki milyen típust használt, mikor fejlesztette, mit tudott, stb.

4.) ...És nem meglepő módon ezek után már tudsz annyit, hogy összedobj egy prezentációt.


+1.) Megfelelő pénzmagért megcsinálom. ;]

2011. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pro Patria ***** válasza:
100%

Nagyrészt ugyanazokat, mint amiket második világháborúban is.


A britek ugyanúgy a Lee Enfield-et, a németek a Gewehr 98-at (ami nagyjából megegyezik a II. vh-s Kar98-cal), az oroszok a Moszin-Nagantot, az olaszok a Mannlicher Carcano-t, a franciák a Lebel modèle 1886-ot, az Osztrák-Magyar Monarchia a Steyr-Mannlicher M95-öt (a magyar honvédség azonban ezt a II. vh-ban átcserélte a 35M-re), az amerikaiak a Springfield-et (a II. vh elején áttértek az M1 Grand-ra).

Az alábbi linkeken adatokat és képeket is találhatsz róluk. Ha tudsz angolul, akkor nézd meg az angolnyelvű szócikkeket inkább, mert azok részletesebbek.


[link]


[link]


[link]


[link]

(Az angol szócikkben normálisabb kép van róla)


[link]


[link]


[link]


Pisztolyok terén nem vagyok igazán otthon a témában. Azt tudom, hogy a németek a Mauser C96-at, illetve a Lugert használták, az oroszok a Nagant revolvert, az OMM pedig a Frommer 1910-et és a Frommer Stop-ot. A franciák, a britek, és az amerikaiak valamilyen más, saját gyártmányú revolvert, gondolom.


[link]


[link]


[link]


[link]


A Frommer 1910-ről sajnos csak képet találtam:

[link]


Géppisztolyokat ugye akkoriban még nemigen használtak. A németek 1918-ban kis számban bevetették a Bergmann MP18-at.

A britek csak 1941-től, tehát jóval az első világháború után használtak először géppisztolyt, a német MP28-as másolatát.


Viszont nagy mennyiségű géppuska volt a frontvonalakban. Az oroszok a Maxim géppuskát (ahogy a II. vh-ban is), az angolok a Vickers-t, a németek az MG-08 Spandau-t, az OMM a Schwarzlose-t, az amerikaiak az M1917 Browning-ot.


[link]


[link]

(Van egy jó hírem: véletlenül rábukkantam, hogy ennek az oldalnak az alján van egy olyan, hogy "Első világháborús kézifegyverek -> kinyit", ahol részletesebb felsorolást kaphatsz, mint amit én szerény tudásommal nyújtani tudok itt.)


[link]


[link]


[link]


A kézigránátokról sajnos nem tudok semmit.


Ezeken kívül van valami kategória, amit kihagytam esetleg?

2011. szept. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pro Patria ***** válasza:
Akkor ezt "nem"-nek veszem.:)
2011. okt. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a tankok voltak jellemzőek

(meg a repgépek)

2013. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Voltak már "vegyi" fegyverek

is

2013. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Guderian Achtung, Panzer c. könyvét tudom ajánlani (magyarul: Riadó, páncélosok!). Lehet, hogy magyarul is megvan, de én a Shopline-on angolul szereztem be.

[link]


Abban a hátsó oldalakon jó kis képek vannak az I. Vh-ban használt tankokról, és a könyv maga teljesen tárgyilagosan ír arról, miért is veszítették el a németek valójában az első világháborút.

2015. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!