Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik fegyvert tiltották be...

Melyik fegyvert tiltották be az első világháborúban, mert annyira szörnyű sebeket lehetett okozni vele? Hosszú, szuronyos.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
A bajonett kifogazását tiltották be.
2011. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
az a bajonet,bár sztem a mustárgáz lazán kenterbe veri ami a pusztítást illeti
2011. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat, de nem, nem, ez egy puska, amire én gondolok.
2011. ápr. 19. 19:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nem volt. Ma is használnak nagy kaliberű rombolópuskákat mellyel ha mondjuk vállon lőnek leszakad a karod. Kétlem, hogy bármely puska csúnyább munkát tudna csinálni ennél.
2011. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

de volt! :)

egyébként én nem értek a fegyverekhez, csak egy érdeklődő lány vagyok, de láttam egyszer, eladó volt.

utánanéznék, mert nagyon érdekel az első vh. :)


no szóval, egy sima puska volt, de kiállt belőle egy hosszú szurony, és mondták, hogy betiltották a kérdésben szereplő okok miatt.


No, Uraim(Hölgyeim), ha valaki ennyicske infó után kitalálja, minden elismerésem az övé! :)


Vagy esetleg az lehet, hogy minden olyan puskát betiltottak, aminek a végén szúrós izé volt? :)

Bár kifejezetten arról a fegyverről volt szó......

2011. ápr. 19. 22:50
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Én úgytudom, hogy egy bizonyos lőszer típust tiltottak be, de nem emlékszem mit.. Nagypapám még mesélt róla...
2011. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen fegyverre én sem emlékszem. Nem lehet, hogy (ahogy az előző válaszoló is írta) igazából lőszert tiltottak be nem fegyvert? Az I. VH legnagyobb kaliberű kézifegyvere az 1918-ban megjelenő Mauser Tank-Gewehr típusú páncéltörő puska volt 13mm-es Mauser lőszerrel. Ez nem volt betiltva. Nem lehet, hogy a versailles-i békeszerződés után a Németeket sújtó fegyvergyártási tilalmakra gondolsz? Mert a szerződés számos korlátozást szabott ki a pisztolycsövek hosszúságával és kaliberével kapcsolatban a német fegyvergyártókra. A német kormány számára gyártott vagy eladott pisztolyok csöve nem lehet hosszabb 100 mm-nél és 9 mm-es vagy annál nagyobb lőszert nem használhattak. A 9×19 mm Parabellum és a 9×25 mm Mauser lőszereket pl betiltották. Szóval nemtom mire gondolhatsz, de remélem ez segít
2011. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pro Patria ***** válasza:
88%

Szerintem a dumdum lőszerre gondolsz. Azt valóban betiltották. De az oroszok a második VH-ban is használták ("hegyes szuronyú puskával")


[link]


[link]

2011. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy említették, a dumdum, illetve a robbanó lőszereket tiltották be. Utóbbit persze csak egyéni lőfegyverek területén, tüzérségi eszközökhöz továbbra is használták.

[link]


Egyébként a "hosszú szuronyos" leírás tulajdonképpen szinte az összes katonai puskára ráillik a 18. századtól a második világháborúig. ;)

Bár ma már a nagyobb tűzgyorsaság miatt kevesebbszer használják, de a bajonett még ma is a gyalogság alapfelszereléséhez tartozik.

2011. ápr. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem tiltottak be egy fegyvert sem. Nem engedték használni az ilyeneket, mert ha bármi történik veled(elesel, elgurul a fegyver, stb..), az ellenség kezébe kerülhet és megölhet vele kínok között. Ezért nem volt a katonáknál kés sem, mert a csaták alatt kivájták egymás szemét. :)
2011. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!