Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg olyan jó volt az élet...

Tényleg olyan jó volt az élet a régi Yugoslaviában? Mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
nem
2011. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Itt sose volt jó az élet! :SS
2011. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy, én Délvidéken élek,a tatám szokta mesélni,hogy régen azért sokkal jobb volt... hát ettől már csak jobb lehetett...
2011. szept. 30. 12:13
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, de azt igen, hogy innen Romániából, sokan próbáltak oda átszökni, mert az már nyugatnak számított innen nézve.
2011. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen,ilyesmiről is hallottam. Most nyáron épp Erdélyben voltunk a családdal,és ahol el voltunk szállásolva,azok mondták,hogy mi akkoriban ilyen Amerikának hatottunk : )
2011. szept. 30. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen, Magyarországról nézve az 1970-80-as években Jugoszlávia félig-meddig Nyugatnak számított.


Én arra emlékszem, hogy gyerekként, közel a jugoszláv határhoz, a jugoszláv tévéadók műsorán nőttem fel :)

2011. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
: )
2011. szept. 30. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Ipszilonugoslavia.
2011. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
igen jó volt mert mindent oda csempésztek Nyugatról!
2011. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest volt jó?

Az osztrákok életéhez képest például rosszabb volt.

De a magyarok, pláne Chauchesku Romániájához, azon belül a magyarokéhoz képest jobb volt, legalábbis így képzelték sokan. A döntő különbség például, hogy ott fél-piacgazdaság volt, vagyis innen nézve irigyelték a maszek vállalkozókat.

Hogy politikai szempontból mi volt a helyzet, az attól függ. Itt is, ott is voltak eszement párttitkárok. A hatókörükben itt is, ott is rossz volt. Mindegyik helyen voltak normálisabb vidékek is.

Mindenesetre gazdasági szempontból a nagyobb településeken feltehetően jobb volt, mert a nyugat is - egyfajta megosztásképpen - jobban támogatta Titóékat, ami technológiát, esetenként konkrét árut jelentett. A 60-as években azt is jobbnak érezték az emberek, hogy itthon még érződött '56, továbbá nem nagyon volt sok egzotikus gyümölcs, ott meg igen.

2011. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!