Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon ugyanolyan az...

Magyarországon ugyanolyan az élet, mint Nyugat-Európában, csak szegényebbek az emberek, vagy egyéb kulturális különbségek is vannak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Mentálisan még annyira sem vagyunk a nyugathoz, mint anyagilag...


Styloo

2011. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Én csak Skandináviát tudom mondani, hogy ott milyen az élet, mert máshol nem éltem hosszabban.


Nem a pénzben van a legnagyobb különbség, hanem a toleranciában.


Magyarországon mindenki a másik életében turkál, kritizálja, marogatja, megpróbálja kinevettetni, és bemocskolni, akkor is, ha nagyon jól csinálja, amit csinál.

Ez a "Ha nekem rossz, legyen az másnak is" mentalitás.

Ott pedig vagy örülnek annak, hogy valaki sikeres. Vagy, ha nem is teszik, amit csinál az illető, akkor is, legalább békén hagyják. Nem piszkálják, hanem elfogadják, hogy "Ő ilyen, nekem nem jön ugyan be, amit csinál, de ennyi."


Nincs ez az állandó egymást bámulás, egymás életében való kotorászás, ítélkezés, pletykálkodás.


Ez a legnagyobb különbség.

2011. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Meg a fizetési csekken szereplő összeg... Méghogy csak a tolerancia, meg az egymás mellett élés - meg hogy ez a legnagyobb különbség...


Ez az ország tele van frusztrált emberrel, amit leginkább az anyagi javak nélkülözése okoz. És itt nem a "csak 110 centis a TV-m, a szomszédé meg 120, és még a hitelem is k*rvanagy rajta" problémára gondolok, hanem pl. arra a válaszolóra, aki a "milyen idő lesz télen" kérdésnél beírja, hogy ők gyakran már szeptemberben is kénytelenek fűteni, de reméli hogy most nem kell, mert a tüzifa csak januárig elég. És utána mi lesz, bzmg? Néhány tízezer forintból biztos lenne a tele, ehelyett hónapokig ezen görcsöl, spórol, didereg, és nem is tud mit tenni ellene... Iszonyatos.

2011. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Második nagyon profi. Igaza van.
2011. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért mentalitásban is óriási különbségek vannak. Nem egy embernél, családnál láttam pl, hogy van az a pénz, aminél már nincs is értelme többet adni a kezükbe, mert ötletük nincs, mit csináljanak vele. Megvan a ház, a lakás a 2 gyereknek, az éves tengerparti nyaralás, meg a kocsi is. Na akkor most mi jön, mert ezek voltak a célok? Születésnapra aranyóra, aranynyaklánc a 6 éves rokonnak óvodai ballagásra, a két autó mellé harmadik (de csak a legolcsóbbat használja, mert az kevesebbet fogyaszt, a spórolás meg már be van kódolva), bőr ülőgarnitúra mert menő, de pokróc rá, hogy ne kopjon, egyszóval mindegy, csak értelme ne legyen. Meg persze a kínlódás, mert minden céltalan. A vidéki kisember (nem, nem lenézés, én is vidéki kisember vagyok) eddig lát el Magyarországon, nem tud innen továbblépni.

Egyszóval érdekes ez, mert valóban megy a küzdés, hogy a fűtésre fussa, de ebből a rétegből, ha valakinek sikerül ebből kitörni, kb szánalmasabb lesz céltalan élete, mint azelőtt volt...

2011. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

11:32


Hidd el nekem, hogy ha mi, magyarok is megtanulnánk a másik magyart tisztelni, nem cseszegetni, békén hagyni, akkor nálunk is javulnának az anyagi körülmények, mert ha az emberek nem cseszegetik a másikat, akkor jobb lesz az általános elégedettség és jókedv és az emberek bizalmasabbá válnak egymással, ergó jobban odafigyelnek a másikra, megbeszélik velük a gondokat, a megoldásokat és így könnyebben jutnak egyről a kettőre, ami jó hatással van a teljesítményre és a morálra (legalábbis ha én jó emberek között vagyok, akkor velük szívesebben dolgozok, mint hogy számomra kellemetlen emberek társaságában akár megnézzek egy filmet), így nő az anyagi jólét is.

2011. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Röviden. Ugyan olyan, csak egészen más. Csak életbeni különbségek vannak és ezt már zongorán le lehetne játszani .
2011. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Akik szerint csak a pénz miatt ilyenek Magyarországon az emberek, magyarázzák már el, hogy akkor miért van az, hogy a gazdag emberek nagy része is bunkó, és olyanok is, akiknek nem okoz gondot a megélhetés.
2011. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát tudod, lehet, hogy a pénz nem boldogít, de baromira nem mindegy, hogy mitől van elcseszve a kedved.


Én pl. tisztára a skandináv felfogás szerint élek, örülök a más sikerének, nem vagyok irigy, nem bántok senkit, ahol tudok, segítek (igen, az utcán is odamegyek a földön fekvőhöz, meg a gyalogost is átengedem, ha a postán 50 Ft hiányzik az előttem álló kisgyerekes anyukának, akkor kérés nélkül leteszem a pultra...)


Oszt mégis filléres gondjaim vannak, amitől viszont este gyomorgörccsel alszok el. Pia helyett meg ájulásig számítógépezek, hogy el tudjak aludni.

2011. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Konkrétan a kérdésre válaszolva, kulturális és anyagi különbségek is vannak.. a múltból kifolyólag más a kultúránk és más a mentális, szociális gondolkodásunk, gondolkodásmódunk. Arról hogy töredékét keressük mint ők.. mégis hasonlóan magasak a számláink mint nekik.. arról már ne is beszéljünk. Itthon baj van a fejekben és a pénztárcákban... arról hogy melyik előzi meg a másikat lehet vitatkozni...
2012. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!