Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez még megvan a honvédségnek...

Ez még megvan a honvédségnek vagy csak fentmaradt a wikipédián?

Figyelt kérdés

"Légvédelmi rakéták: 16 települési helyen, 70 db SZ–75 Dvina (SA–2) indító, SZ–125 Nyeva–M (SA–3)."

szószerint ezt írják, erősen kételkedek benne hogy még vannak ilyeneink


2011. okt. 3. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
légvédelmi rakéta biztos van. Hogy pont ezek-e azt nem tudom
2011. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek közül már egyik sincsen meg. Telepített légvédelmi rakéták már nincsenek szolgálatban. A mobil eszközök közül a KUB van rendszerben, amit elvileg a BUK szintjére modernizáltak, de erről nincsenek pontos információim. Ezen kívül van még a Mistral , ami nem régi beszerzés. Más légvédelmi eszköz nincsen szolgálatban, talán még a folyami hadihajókra szerelt gépágyúkat számíthatjuk ide.
2011. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben egy szakértő frissíthetné a cikket :)
2011. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És az okos Slota is onnan tájékozódik... :)
2011. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sikoltó ***** válasza:

Nos győrben megvannak még a mobil eszközök:

Mistral, KUB(SA-11), ahogy tudom a 20db Shilka (zsu-23-4) raktáron van, hogy milyen állapotban azt át se merem gondolni.


A radarellátottság hiányos, pl nem értem minek szórták ki a P szériás radarokat amikor a jugóknak az vált be a legjobban a nato bombázás alatt.

Amennyire én tudom az a modernizálás felemás módon ment végbe. Magyarul jó abszurdisztáni mód szerint drágán és hatástalanul > nem javult a harcképesség. De ez csak pletyka szóval h mennyire igaz, nem tudom, de fix h a BUK szintet nem érik el, főleg pont a radarok miatt.


A hajókról leszerelték a légvédelmi gépágyúkat, azt elfelejtheted, az a pár még megmaradt hajó már csak aknaszedésre jók, semmi másra.


A csöves légvédelem sajnos nullára csökkent, bár a BTR-ek 30 milisei elvileg alkalmazhatóak légvédelemre, de ennek a hatékonysága elég alacsony.


megjegyzés: sokan (katonák is) mondják a zsu-t Zs U -nak de az Zé eS U

2011. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tudomásom szerint Magyarország légvédelmét a NATO környező országokba telepített légvédelmi rendszere biztosítja, így Magyarországnak nincs szüksége saját légvédelmi rendszer fenntartására. Légi fenyegetettség esetén a védelmet Ausztriából, Németországból vagy Romániából kilőtt nagy hatótávolságú rakétákkal tudnák biztosítani. Magyarország a légvédelemért cserébe más különleges szolgáltatásokat nyújt a többi NATO tagország számára, legalábbis ezt hallottam. Amennyire tudom ez elsősorban különleges alakulatok kiképzésében és az amerikaiakkal történő különleges együttműködés keretei között valósul meg, de az információk minden esetre ellentmondásosak. Igaz ez nem tartozik ide, de a múlt héten, amikor a 3-as főúton Aszód felé mentem, láttam, hogy egy traileren egy amerikai gyártmányú harci helikoptert szállítanak magyar felségjelzéssel. A helikopter nem Huey volt, hanem egy másik típusú támadó helikopter. A szállítmányt elől és hátul is szirénázó terepjárók kísérték, a többi autós számára nagy követési távolságot diktálva. A trailer előtt és mögött is egy-egy BTR haladt. A helikopter nem volt álcázva vagy letakarva semmivel, a rotorlapátok voltak csak behajtva, ránézésre teljesen új gyártmányúnak látszott. Eddig úgy tudtam, hogy a honvédség nem rendelkezik ilyesféle harceszközzel, legalábbis nem amerikai gyártmányúval.
2012. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hú köszönöm szépen ez egy érdekes információ, felkeltetted az érdeklődésemet :)
2012. márc. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!