Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 44-es Magnum miért lett...

A 44-es Magnum miért lett olyan híres pisztoly?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 15:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Rendben, azzal nincs gond, hogy különbözik a fölfogás (ha mást nem, akkor csak a karabély témát nézzük), rendben van. Az orosz szaknyelvből nem vagyok jó, de egy laza szótárazás és guglizás után annyi biztos, hogy ad1) a пистолет (pisztolet) az bizony pisztoly és nem puska; ad2) a puskát sok féle képpen nevezi: винтовка (vintovka), ружьё (ruzsj, én így ismerem), шпаргалка (spargalka), обрез (ábrez). Abban tökéletesen egyetértünk, hogy "ahány ház, annyi szokás", ez már csak így van, nincs ebben hiba. :) A tölténykamrás dologról meg csak annyit, hogy köszönöm, hogy fölelevenítetted (tökéletesen pontos), én erről már el is feledkeztem. Köszönöm!
2011. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 mustafa33 ***** válasza:
A tölténykamrás dolog nekem is csak itt jutott a végén eszembe újra. De ami az orosz szavakat illeti, csak emlékezetből írom, de az ágyú az tuti puska. A vintovka az ahogy írod, puska. A ruzsje (oruzsije) az fegyver = gewehr. Az obrez azt nem nagyon értem, az lehet kép is, meg metszet is! A 72 spargalka az mi? Nem valamilyen fajta puskát neveztek így? Mint például a vintovka trochlinyejka (három csíkos = 7,62mm = három tized col) ami a kalibert jelezte és a Mosint hívták így.
2011. nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
35%
A "72;" szimpla elírás oda csak egy space kellett volna. :D Ezek sokféle szövegkörnyezetbe illő szinonimák, melyik mikor jó.
2011. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!