Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen beosztasba lerulnek...

Milyen beosztasba lerulnek (hetek)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28eves vagyok. Van egy logisztikai kozgaz diplomam (meg a regi foiskolai), de allamvizsga utan elmentem Angliaba (3 evig eltem ott), ahol szakacskent dolgoztam ill. szakkepesitest is szereztem belole. Ha most jelentkeznek a honvedseghez, akkor milyen beosztasba ill. munkakorbe kerulnek, kerulhetek?


2011. okt. 29. 02:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jóba.

Jó beosztásba kerülhetsz.

2011. okt. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annyit meg kihagytam, hogy a rendorseg is erdekel, de ott nyilvan kevesebb szukseg van a vegzettesegeimre. De ilyen jellegu velemenyek is erdekelnenek.
2011. okt. 29. 06:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmilyenbe. Létszámstop van.
2011. okt. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ugy tudtam, hogy a vamosoknal van most letszamstopp. De a rendorsegnel kifejezetten hiany van Budapesten. A honvedsegrol nem tudok nyilatkozni ezugyben. De ha van is nem izgat, mert valamibol meg kell elni es most is alkalmi "segedmunkakbol" tartom el magam. Szoval ha varni kell az nem gond. Csak idovel jo lenne valami biztosabb fele menni.
2011. okt. 29. 07:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Aki nem érti mi a létszámstop lényege az ne itt gyökérkedjen '-.- a létszámstop azt jeleti hogy csak a legjobbakat veszik és nem azt hogy kész vége 0 katona kerül be a seregbe évente ...... évente kb 180 hivatásos honvéd-et vesznek fel a hadsereg létszámát 4000 fővel szeretnék emelni szal most reméljük hogy eltörlik

ha most mész hivatásosnak akkor sima honvéd

ha elvégzel egy katonatiszti akkor egyértelműen tiszt az ott végzett tanulmányaid miatt mert ha most bemennél ezzel a sok gazdasági stb diplomával nem ingen érdekli őket

2011. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy növeljék a létszámot előbb a kiáramlást kellene megszüntetni. Ez a jelen helyzetben nem lehetséges. Ha valaki jelentkezik katonának és legénységi állományban honvédként kezd, akkor természetesen nem hivatásos lesz belőle. Tiszthelyettesként szintén nem. Egyébként ezzel a végzettséggel bármilyen legénységi beosztást betölthetsz.:D
2011. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pro Patria ***** válasza:

Milyen kiáramlás? Tudod, a szerződési állomány pont arról szól, hogy 2 évre aláírja, hogy ott marad.


Emellett kilométer hosszú sorok várnak arra, hogy bekerülhessenek, szóval akinek lejár a szerződése, és nem hosszabbítja meg, arra a helyre azonnal lesz 3-5 jelentkező.


Kérdező

Mindegy, milyen diplomáid vannak, mert ezeket nem tudod a Honvédségben alkalmazni.

A legmagasabb iskolai végzettség csak azt határozza meg, hogy minek jelentkezhetsz.

8 általános - rang nélküli honvéd

Érettségi - tiszthelyettes

Főiskola - tiszt

Egyetem - főtiszt


Szóval ezzel a végzettséggel jelentkezhetsz a Zrínyire, ahol ha lehúzod a tanéveket, akkor lesz belőled hadnagy, aztán ha további képzésekre jelentkezel, akkor mész feljebb a ranglétrán.


Megjegyzés

Szerintem nem neked való, mert szavaidból úgy veszem ki, hogy csak azért mész, mert "valamit kell csinálni". Na, a Honvédség nem ilyen. Aki nem elhivatott, aki nem csinálja szívvel-lélekkel, azokat már a kiképzés alatt kiszórják.

2011. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Milyen kiáramlás? Tudod, a szerződési állomány pont arról szól, hogy 2 évre aláírja, hogy ott marad."


Igen? Ennek ellenére jelentkezők jelentős része nem húzza ki a szerződése végéig. Sokan már az alapkiképzésen rájönnek, hogy ez nem az amit ők elképzeltek. Egy másik részük meg majd az alakulatánál. Tudod hány embert kísérgettünk sétapapírokkal pár nap, pár hét után. Ezt teszi az, hogy a toborzóirodák valamiféle kánaánnak festik le a Honvédséget, a sok szerencsétlen meg be is veszi. Bekerülve meg jön a pofára esés, hogy hát ezt nem is így mondták nekik. Emellett az évek óta szolgáló tapasztalt, több missziót megjárt katonák is egyre nagyobb számban válnak ki a rendszerből és nem tudják őket pótolni. Röviden a kiáramlás létezik. Nem tudnak ellene tenni semmit.(ez a legénységre igaz)

2011. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pro Patria ***** válasza:

Azok, akik elmennek, azért mennek el, mert a gazdasági válság alatt jelentkeztek ideiglenesen. Mivel ez egy biztos munkahely volt.


Jelenleg az állomány feltöltött állapotban van, éppen ezért olyan lassú a bekerülés.

2011. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9/9

Az első állítás igaz. A második nem. Hogy jelenleg nem nagyon vesznek fel embert, annak más van a hátterében, de ezt most nem ecsetelném.

2011. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!