Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehet az, hogy a Honvédsé...

Hogy lehet az, hogy a Honvédséghez nem vesznek fel szemüveges embereket, de az USMC-hez vagy az Amerikai Hadsereghez igen?

Figyelt kérdés
Rengeteg videót, képet, filmet látni, ahol szemüveges katonák vannak. Hogy lehet, hogy egy sokkal komolyabb hadseregbe mehetnek szemüvegesek, ide meg nem?
2011. nov. 22. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Mivelhogy sokkalta többen vannak, így sokkalta több katona kell irodai, nem hadi feladatokra. Nálunk meg alapból is tonnaszámra van irodista, így oda (kihalásig, mivel bebetonozott emberek) nem igazán keresnek embert.


De te komolyan el tudod képzelni, hogy akármilyen komoly katonai akció közben szemüveges a katona? Leverik a szemüvegét, és onnan majd pislog? (Amúgy én is szemüveges voltam sokáig, szóval nem gúnyolódok, de nonszensz a felvetés szerintem).

2011. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem csak irodában dolgoznak szemüvegesek. Rájuk adják azt a szép vastag keretes ronda szemüveget, és mehet az eksön, utána néztem és hivatalosan is az az álláspont, hogy LEHET szemüvegesen pl tengerészgyalogos az ember. A lézeres szemműtétet pedig (ha akar) a hadsereg fizeti.
2011. nov. 22. 17:59
 3/14 ThorgilsX ***** válasza:
84%

Ott van pénz itt szinte nincs.

Nem kizáró ok a szemüvegesség az utolsó értesüléseim szerint.Persze KMZ-s nem lehetsz szemüveggel...

2011. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
A kérdezőnek igaza van, én is ismerem elég közelről az amerikai haderőt. Az első válaszoló meg talán nem ismeri a modern hadviselést. Az nem olyan, mint egy csata volt a középkorban, ahol egymásnak ment két tábor, és akkor közelharcban megküzdöttek. Itt gond lehet, ha leesik egy szemüveg, bár ma már megoldható az is, hogy ne essen le, a másik meg az, hogy ilyen közelharc ma már vagy nincs, gépek csinálnak mindent, vagy legfeljebb csak a katonák elenyésző részének lehet időnként ilyen feladata. De ettől még az egész haderőre ilyen korlátozást bevezetni marhaság, és sérti az esélyegyenlőséget.
2011. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg van adva hogy milyen erősségű szemüveg már nem lehet.Egy bizonyos erősségig még elfogadott.Az meg hogy ne essen le...roppant nehéz megoldani:D
2011. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nos pl a közel-keleten alapból szemüveget hordanak a katonák, hiába napszemüveg, úgyhogy egy jó kemény dioptriás fényre sötétedő üvegű szemüveg szerintem nem hátrány. Itthon viszont nem így van sajnos, bár valamilyen szinten megértem. Sajnos én ezért nem lehetek katona, pedig fizikailag a T3-as szintbe tartozom, és orvosilag minden más rendben van.
2011. nov. 22. 18:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A Honvédségnek nincs pénze nagy létszámú sereget fenntartani,ezért a lehető legjobbakat "veszik be".
2011. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A Honvédség felvesz szemüvegeseket is. Csak ők nem tölthetnek be bizonyos beosztásokat. A magyar felvételi követelmények egyébként valóban szigorúbbak az átlagnál.
2011. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Leverik a szemüveget --- van kontaktlencse is
2011. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kontaktlencsét katona nem hordhat.
2011. nov. 23. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!