Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaság kötelező volt?

A sorkatonaság kötelező volt?

Figyelt kérdés

Most épp elgondolkodtam azon, hogy milyen sz@r lehetett már 10 évvel ezelőtt. Én tanulni akarok egyetemet elvégezni és nem fegyverekkel játszadozni meg olyan emberek ellen harcolni akikkel nekem semmi bajom csak az idióta vezetőknek akiket mellesleg mind rühellek. :) Tehát milyen volt ez? 18 éves elmúlt valaki bedobták a behívót és menni kellett? Mi voltha valaki nem ment el katonának? Én tuti nem mentem volna. Nem akarok izomagyú lenni inkább tanulok.

15/F


2011. nov. 25. 20:16
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

ja és amúgy mindenki modnja mekkora nagy tisztelet volt akkoriban


Aha persze. Mindenki agyba főbe szivatta a kopaszokat (pl. magasabb rangúak azt hitték magukról ők szarták a spanyolviaszt, nagyon nagy volt a pofájuk, közben meg csak parancsolgatni tudtak ennyit értek most meg öregemberként otthon ülnek és sz@rt nem csináltak egész életükben csak belekötöttek a fiatalabbakba.

2011. nov. 25. 20:19
 2/39 anonim ***** válasza:
66%
15 éves emo gyerektől senki sem kéri, hogy megértse milyen férfinak lenni:)
2011. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Hát ugye vannak a kisfiúk meg a fiatal férfiak.Mindkettő másképp látja a világot.A sorkatonaság kötelező volt, ha hívtak, menni kellett.Nem nagyon volt kibúvó, de szégyen is lett volna.Hogy miért szégyen? Na ha ezt megérted, akkor már elmondhatod, hogy félig férfi vagy!
2011. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%

A katonaság nem az öldöklésről szól(t).

Ott megtanították, hogy mi az a tisztelet, kötelesség és engedelmesség. A jelen társadalom fiataljai ennek hiányában csak korcsosodnak, degenerálódnak. Nagyon hiányzik ez a fajta nevelés a mostani fiatalokra.

Olyan nem volt, hogy nem mentek be, ha jött a behívó. Akkoriban ezt rendkívül szigorúan vették.

2011. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Figyelj nem vagyok emos utálom a melegeket és az emosokat. De tudod én jövőt képzelek el magamnak és nem azt, hogy majd háborúban szétlövetem a seggem az izomagyammal csak mert két ember úgy dönt, hogy háborúzni kíván egymással :)


Bizonyára azért vagytok annyira a katonaság mellett, mert ha már nektek sz@r volt legyen az másnak is ugye? :) Szoktam kondiba járni amúgy ;)


Igen eléggé nagy szégyen az ha valaki nem megy be de szerintem az sokkal nagyobb ha valaki csak azért megy be mert azt hiszi ettől lesz férfi :)

2011. nov. 25. 20:35
 6/39 A kérdező kommentje:

Tiszteletet meg mindenki akinek van egy csepp esze az "tanul" magától én ezt így gondolom. Soha nem szoktam tiszteletlen lenni az emberekkel.

De egy olyan embernek nem adnám meg a tiszteletet aki a nap 24 órájában ordibál a többiekkel és mindenféle hibát talál bennük csak mert magasabb rangú.

2011. nov. 25. 20:36
 7/39 anonim ***** válasza:
77%
én nem voltam katona, de mégis látom hogy te csak egy hülyegyerek vagy, aki olyanba próbál belekötni, amiről halvány lila fingja sincs. az egész nem arról szólt, hogy most hivatásosokat képeztek volna, de nem koptatom miattad a billentyűzetet
2011. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Hehe ha nem voltál honnan tudod jobban, mint én? :)


Hülyegyerekezéssel visszavágni nem nagy kunszt, te sem lehetsz "okosabb nálam" :D


Nem tetszett, hogy az igazat írtam igaz?

2011. nov. 25. 20:41
 9/39 anonim ***** válasza:
74%
csak szólok, hogy nem te vagy az isten, mert elkezdett szőrösödni...nyugodtan vissza vehetsz
2011. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
75%

"De egy olyan embernek nem adnám meg a tiszteletet aki a nap 24 órájában ordibál a többiekkel és mindenféle hibát talál bennük csak mert magasabb rangú."


Pedig majd a munkahelyeden is ilyen emberek alatt fogsz dolgozni. Látszik hogy még csak 15 vagy :)

2011. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!