Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A MH 34. Bercsényi László...

A MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj katonái tényleg kemények?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy kapnak zöld sapkás kiképzést is,modern felszerelésük van,és egy 3 hetes kemény túlélési gyakorlaton részt kell venniük ahol nem telefonálhatnak a családtagjaiknak,nemtom mennyi időt kapnak evésre, és alig 1-2 jelentkezőt vesznek csak fel.

Tényleg ilyen kemények vagy eltúlozzák a bemutatásukat? És a szomszédos országok különleges katonáihoz képest milyen szinten vannak? Hány főből állhat kb?



2011. nov. 28. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

"...egy 3 hetes kemény túlélési gyakorlaton részt kell venniük ahol nem telefonálhatnak a családtagjaiknak..."


Az már tényleg kemény.:D Nem is értem, hogy bírják.:D


A viccet félretéve, mivel különleges erőkről van szó, természetesen jól megválogatják őket. Speciális kiképzést kapnak, mint minden különleges erők kötelékébe tartozó katona általában. Nem hétköznapi emberek, ebben biztos lehetsz.


"Tényleg ilyen kemények vagy eltúlozzák a bemutatásukat?"


A bemutatásuk messze nem tükrözi a képzés valódi keménységét és a tényleges képességeiket.


"És a szomszédos országok különleges katonáihoz képest milyen szinten vannak?"


Ne menjünk bele összehasonlításokba, maradjunk annyiban, hogy igen magas szinten állnak.


"Hány főből állhat kb?"


Névleg zászlóalj. Valójában jóval kevesebb. Pontos számot nem mondanék.

2011. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges némi keveredés van az információdban bár az is lehet hogy én tévedek:

Tényleg kemény kiképzést kapnak, meg minden, de sztem keveredik a KMZ és a rohamlövész kiképzés

Ismétlem lehet én tévedek...és nem azért írtam, h szemrehányó legyek

2011. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen azóta én is rájöttem hogy szerintem a rohamlövész kiképzést írtam le amit 1x olvastam a honvedelem.hu oldalon.
2011. nov. 29. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Magánál a zászlóaljnál csak ugy tudsz bekerülni ha megfelelő pontot értél el a központi felvételin (Pesten), ettől függetlenül az alakulat pittbull néven nevezi azt a 3 HETES kiválasztó mondjuk hogy kiképzést ahonnan ténylegesen belehet kerülni az alakulathoz.Maga az alakulat igen aktív és intenzív munkát folytat, mind missziós mind itthon tevékenységekben.Úgy gondolom de ez tényleg személyes gondolat hogy képzettebbek mint az átlag, nagyobb terhelés/nyomás alatt kell teljesíteni. A fegyverzetük pedig annyiban más hogy nemcsak a Magyarországon rendszeresített fegyvereket használják.
2011. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
mennyi az a megfelelő pont, én ide szeretnék majd jelentkezni amint felkészültem
2011. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
istván1991> a zmneről illetve Kptsziről nemtudom hogy lehet bekerülni, szerződéses állománybol meg igazbol ha van üresedés akkor oda jelentkezel ahova akarsz, tehát mivel szerződéses vagy így minimum 260pontot kell szerezned a fizikai felvételin, ez mindegyik alakulathoz elegendő pontszám viszont a bercsényihez azért egy 280 körüli pontszám kell mivel ide oké hogy sokan beakarnak kerülni mert jol hangzik de azért előbb vesznek fel egy 280-300 pont körüli emberkét mint aki 265öt csinált pont azért hogy fizikálisan edzett legyen "minimálisan" ahogy odaérkezik az alakulathoz.
2011. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem a pont dönt, de ha már azt nézzük, akkor az oda jelentkezőknek a 360-at illene elérni. Mondjuk 330-340 alatt nem is érdemes próbálkozni.
2011. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Neked legyen igazad de 280 hangsúlyozom minimum alatt szóba sem állnak veled,de azt az előzőekben írtam hogy ez az alap feltétel a bekerüléshez.Abszolút nem arrol van szó h csinálsz 280 pontot és egyenes utad vezet oda be..
2011. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!