Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » MI a különbség az MH.5/24....

MI a különbség az MH.5/24. Bornemissza Gergely Felderitő Zászlóalj, az MH 25/88 Könnyű Vegyes Zászlóalj, és az MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj-ak között?

Figyelt kérdés
Amit én olvastam róluk, aszerint nagyjából ugyanazok a feladatköreik. Mindhárom felderítő deszant-alakulat. Mind három különleges alakulatnak minősül, vagy csak a Bercsényi? Ha igen, mitől különlegesebb pl. a 25/88 Könnyű Vegyes-nél, csak attól hogy rendelkeznek néhány drágább felszereléssel mint pl. vízálló, műholdas laptop, speciális fényképező, távcső stb.? Mert úgy olvastam a kiképzésük szinte egyformán kemény, és sokrétű.
2011. márc. 8. 21:33
 1/7 anonim válasza:
100%

1.Bercsényi nem egy szokásos zászlóalj. Elösször is túl kell élni a Pitbull -t utána jön egy éves különleges müveleti alaptanfolyam. Nyílván a feladatai, terror elhárítás, különleges iratok megszerzése, beszivárogni az ellenség mögé stb.

2.Könnyű Vegyes Zászlóalj lényegében egy gyors reagálásu zászlóalj. Sok féle katona van ott: aknavetős, lövész ejtőernyős. Itt leg inkább helikopterrel szálítják a katonákat.

3.A Bornemissza Felderítő zászlóalj. Magáhozképest egy átlagos zászlóalj itt is a katonákat légi szállításal juttatják el a műveleti területhez.


Szerintem mindegyik zászlóalj különleges önmagában.

Ha engem kérdezel a 88-asok sokrétegü és ütőképes katonákból áll és sok katona elvégezte már a Pitbullt is.

2011. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dymo ***** válasza:
a Pitbull az mit takar?
2011. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A Pitbull a kiválasztás mely 3 hétig tart és elég keménynek kell lenni ahoz hogy túlélje valaki de inkább a link:

http://www.youtube.com/watch?v=N9oxmRT2YWw&feature=player_em..


5:00 -től van a kiválasztás

2011. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

XDD rossz link bocs nemtom h miért ezt másolta be

http://www.youtube.com/watch?v=QOsjh7DXlj4&feature=channel_v..

2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dymo ***** válasza:
köszi az infót :)
2011. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 20. 22:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgytudom a Bornemisszánál vannak harcibúvárok is.

Egyébként az alapvető különbség: a KMZ és a KVZ harcoló egységek, míg a BGFZ harctámogató alegység(azért alegység mert a Bocskai alá van beosztva).


KMZ: ahogy a neve is sugallja különleges műveletekre létrehozott zászlóalj ezt a nevet 2005ben kapta(előtte felderítő zászlóalj volt) Feladatai közé tartozik a terror-elhárítás, nemzetközi missziók ellátása, túszszabadítás(nyilván nem randombankrablásnál), tisztviselők biztosítása háborús területen stb… (pl navy seal, MARSOC, SAS, vagy az orosz spetsnaz stb...)


KVZ: gyorsreagálsú egység, amikor nato tagország lettünk átkellett szerveznünk a gépesített lövészegységeket gyorsreagálású lövész egységekké. Gyorsreagálású, tehát bevethető légi úton is.


BGFZ: A felderítő zászlóalj feladata, a felderítés. Ellenséges egységek mozgásának felderítése, behatolás az ellenséges hátországba, információ gyűjtés és közvetítése a parancsnokság felé, célszemélyek-objektumok megfigyelése, megsemmisítése. (pl USARMY Rangers)

2015. jún. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!