Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért megy most a háború a...

Miért megy most a háború a Földön?

Figyelt kérdés
Azt hallottam manapság is 30 valahány helyen háború van. Miért háborúznak, és kik?
2011. dec. 1. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Amerikaiak az olajért. A zsidók pedig területért, most épp a palesztínokat mészárolják.
2011. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Mindig van valami, a legtöbbet a legnagyobb "demokratikus szekértoló", az USA robbantja ki, meg a dédelgetett kisfia, Izrael. De vannak helyi háborúk is, területi viták miatt.
2011. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
mindig van háború.
2011. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos nagyon sok háború van ami már csak hivatalosan háború, gyakorlatilag már nem tart. Pl Észak- és Dél-Korea között hivatalosan csak tűzszünet van több évtizede, ha jól tudom a 2. vh után Japán és a SZU se kötött békét soha csak tűzszünetet. Egyébként ezeknek a háborúknak a nagy része nevesincs Afrikai országok/törzsek/milíciák helyi konfliktusai vagy polgárháborúi. Az USA jelenleg szerintem nem folytat semmilyen háborút, Irakban és Afganisztánban harcolnak katonái gerillák ellen, de én azt nem nevezném háborúnak.
2011. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
[link] Amúgy tessék, itt olvashatsz róluk.
2011. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Békés korban élünk.


[link]


7 milliárd lakosa van a Földnek, és tavaly csak 66 ezren haltak meg háborúkban, azaz sokkal kevesebben, mint közlekedési balesetekben.


A világ lakosainak nagy része olyan országban él, ami az elmúlt 10 évben nem háborúzott. Magyarországon már 65 éve nem volt háború. 65 békés év egymás után a magyar történelemben nagyon ritka, ahogy más országokéban is.

2011. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18:47: kicsit elavult ábra, pl. Sri Lankán már vége a háborúnak, de egyes piros területeket sem nagyon értek.
2011. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na, ez a legfrissebb térkép, bár ez is elég fura helyenként.
2011. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Elfelejtettél linkelni. Amúgy én sem értek a térképen egyes dolgokat, de azért feltételezem, hogy a készítői jobban értenek hozzá mint mi laikusok.
2011. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elnézést. Íme:

[link]

2011. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!