Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A hadkötelezettség felső...

A hadkötelezettség felső korhatárát miért szállították le 40 évre?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 6. 05:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Januárban töltöm a 39-et, de azért ha lesz egy jó kis buli nem szeretnék kimaradni belőle. :)
2011. dec. 6. 05:49
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert én 43 éves vagyok és másfél évet egy laktanyába bezárva szoptam mint sorkatona, az utánam levő generáció meg jót röhögött rajtam, mert eltörölték a kötelező sorkatonai szolgálatot...
2011. dec. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
Önkéntes még mindig lehetsz ha szeretnéd hasba lövetni magad.
2011. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második, tehát azért csökkentették mert te másfél évet? Hogy én erre nem gondoltam... :)
2011. dec. 6. 09:15
 5/8 A kérdező kommentje:
holló tehát azért csökkentették, mert önkéntes még mindig lehetek? :)
2011. dec. 6. 09:25
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Gyorsan jelentkezz hivatásosnak, amíg nem késő! Ne maradj le róla!

Én csak 1 évet voltam. Eszméletlen buli. Egy egész éven keresztül semmi értelmes dolgot nem csináltunk, és persze pénzt sem kaptunk érte. Megtanultunk viszont föl-le masírozni a laktanya udvaron, kúsztunk a sárban, és a királydinnyében, néha lövöldöztünk. Napjaink jelentős részében nem csináltunk semmit, szó szerint. Mindenkinek ajánlom, aki ezt élvezi!

Én saját részről visszakérném azt az egy évemet, és jó pénzért eladnám bárkinek, aki katonásdit akar játszani.

2011. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Hát hatalmas buli lehet -,-'

Meghagyom szívesen Neked...


Én jövőre töltöm a 40-et. Nem voltam sorkatona, mert mindent elkövettem, hogy addig elhúzzam az időt, amíg csak lehet. Aztán meg eltörölték.

Ha most visszahozzák, majd megtaláljuk az ellenszerét...

2011. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert elegendő hadköteles férfi van 40 alatt is. Nincs szükség az idősebb korosztályokra. Ha nagyon nagy gáz lenne és szükség lenne még emberekre, akkor meg úgyis felemelnék a korhatárt.(akár 65 évre is)
2011. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!