Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a hadkötelezettség...

Egyetértesz a hadkötelezettség újra bevezetésével?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 18. 09:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2011. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Én teljesen azt érzem, hogy egy diktatórikus berendezkedésű és egy távoli háború fele sodródik az ország. :S Különben minek kéne sorozott hadsereg?
2011. máj. 18. 09:37
 3/34 anonim ***** válasza:
75%

nagyon rossz ötlet ...

aki akkor volt annyi idős, az sztem pontosan tudja, mennyien azon mesterkedtek, hogyan is tudnak kibújni alóla orvosi vagy pszichológiai okok miatt, és egy nagy megkönnyebbülés, hogy végre nincs, az ember egész életére kihat tulképpen (egyetemi tanulmányok vagy munka megszakítása), szóval isten ments ettől ...

2011. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
48%
fúúú de jó:D 20 éves vagyok, akkor gondolom engem is behívnak. mindig is sajnáltam, hogy vhol nem nevelnek vmiféle embert a sok kis bziból:D a gondosan lenyírt undorító emo hajon végigmegyünk egy nullásgéppel, és máris emberi feje van. talán mire kijön, normális is lesz
2011. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
53%
egyébként meg ha körbenéztek, az egész világ forrong, csak egy kis szikrára vár. fel kell készülnünk az esetleges honvédelemre
2011. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
40%
Igen.
2011. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
63%

Hülyeség.

Ad 1.) Ugyan ki támadna meg minket? Más szóval: kinek kellene az a sz*r, ami itt van? Lassan már a románok meg a szerbek is jobban állnak, mint mi.

Ad 2.) Ha valaki mégis megtámad, esélyünk sincs. Azért a sz*rért, ami itt van, az emberek túlnyomó többsége nem fog vágóhídra menni, inkább elhúz északra/nyugatra, és nagyon helyesen is teszik.

Ad 3.) Ha körülnéz az ember, azt látja, hogy hagyományos háborúk már csak a harmadik világban vannak. A többiek már rég nem fegyverekkel hadakoznak egymás között, hanem pénzzel és politikával. Ha annyira fontos az ország védelme, akkor inkább a gazdaságot és a diplomáciai kapcsolatokat kellene erősíteni; azzal összehasonlíthatatlanul többre mennénk.

2011. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
72%

"A törvénytervezet szerint nem hívható be katonai szolgáltra, aki erre egészségileg alkalmatlan, vagy legalább három kiskorút nevel(!!!). Szintén nem mozgósítható még rendkívüli helyzetben, aki egyenes ági rokonát ápolja, vagy gyermekét egyedül neveli. Mentesülnek a szolgálat alól továbbá a politikai elit tagjai, vagyis európai parlamenti, országgyűlési képviselők, polgármesterek és az önkormányzati testületek tagjai(!!!)."


Ezen rohadt jót nevettem... :D

2011. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

Na most ezt az egészet megint nem értem.


Jelenleg van az önkéntes katonaság. ANNYIRA NÉPSZERŰ a fiatalok körében a katonai pálya, hogy a honvédség TELÍTETT, nem fogadnak be több önkéntes katonát, mert NINCS PÉNZ az eltartásukra.


Ha most visszahoznák a sorkatonaságot, és az összes egészséges fiatal férfit behívnák katonának, azzal semmi sem történne, csak az állam pénze lenne ismét feleslegesen kidobva valamire.


Mégis 2011-ben, Európa közepén, milyen veszély adódhat, amit egy tradicionális, sorozott sereg állítana meg? Az egyetlen "veszély" ami ránk leselkedik, az a terrortámadás, de azt meg KOMMANDÓSOKNAK szokás megállítani, akik az önkéntes katonák közül kerülnek ki, megjegyzem, nem is kis számban.


Vagy Orbán azt hitte, hogy a kb. 100.000 főből álló sorozot sereg fog majd masírozni az utcákon, hogy védjen minket a terroristáktól, vagy mi?



Szerintem delúziói vannak az öregnek a késő 80-as évekből és attól fél, hogy az oroszok meg fognak támadni minket.

2011. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

na ne, ez most komoly? a politikai elit tagjai? :))) akkor még bele vehetnék a pénzügyi elit tagjait, leszármazottjait is, na mert ők úgyis megoldják valahogy


de most tényleg létezik már erről törvénytervezet? azért most már sokadszor kérdezem meg h normális helyen vagyok-e vagy elmeosztályon ...

2011. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!