Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kormány miért nem tartja be...

A kormány miért nem tartja be a NATO előírását amikor összeállítja a következő év költségvetését?

Figyelt kérdés

Tudtommal amikor 99-ben beléptünk a NATO-ba, és aláírtuk a csatlakozási szerződést, tudomásul vettük azt a NATO előírást, hogy évenként a GDP min. 2%-át kell hadi kiadásokra költenünk, ehelyett 2000-től kezdve a védelmi kiadásaink egyik évben sem érték el ezt a bizonyos 2%-os küszöböt (forrás: [link] 6. pont: Védelmi kiadások). Jövőre pedig (ahogy idén is) a honvédségre költött összeg a GDP 1%-át sem fogja elérni!


Ui.: Nem készülök háborúra mielőtt valaki megkérdezné, de ha már egyszer beléptünk egy szövetségi rendszerbe, és aláírtuk a csatlakozási szerződést, akkor véleményem szerint talán "illene" betartani az adott szervezet előírásait.


2011. dec. 10. 18:39
 1/9 anonim válasza:
Oda mész szépen a kacsóddal, bekopoksz és megkérdezed tőlük. Rem segítettem :D üdv.
2011. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amerikában 2002-ben megjelent egy cikk hogy magyarország a NATO ingyenélője és ha divat lenne kizárni a NATO-ból akkor Mo lenne a legesélyesebb.A NATO radarnak még helye sincs tíz év után.
2011. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Itt NATO radar nem is lesz, ha fejtetőre álltok sem.
2011. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert katonáink vannak Afganisztánban, támogatva a NATO-t.
2011. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még ennyit sem költenék hadi kiadásokra. Teljesen felesleges egy ilyen kis országnak. Úgy sem tudnánk akkora hadsereget kiállítani, ami ütőképes lenne, és a pénz meg csak megy el.
2011. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gondolkozóó válasza:


"Mert katonáink vannak Afganisztánban, támogatva a NATO-t."


Az teljesen más. A NATO szerződése (azt is) kimondja, hogy minden tagállamnak ki kell vennie a maga részét a külföldi missziókban, és ezért küldtünk katonákat Afganisztánba, valamint Irakba.

2011. dec. 10. 20:24
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 20:12


"Én még ennyit sem költenék hadi kiadásokra. Teljesen felesleges egy ilyen kis országnak."


Gyorsan utánanéztem, és a Magyarországnál kisebb NATO tagállamok közül (Belgium, Dánia, Hollandia, Csehország, Észtország, Lettország, Litvánia, Szlovákia, Szlovénia, Albánia, és Horvátország) mindegyik tagállam többet költ védelmi kiadásokra a GDP %-ban, szóval ez nem kifogás, hogy "kis" ország vagyunk. Nálunk kisebb tagállamok többet költenek a GDP-ből a haderejükre mint mi!

2011. dec. 10. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, de ő nekik jóval nagyobb is az a GDP, futja másra is bőven. Mi nekünk meg pénz sincs elég. Ezért is kéne demilitarizálni az országot.
2011. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pro Patria ***** válasza:

Igen, a NATO a GDP 2%-át várja el honvédelmi kiadásokra a tagoktól, de ezt, ha emlékezetem nem csal, csak egy, vagy kettő ország teljesíti az egész kötelékben.

Szóval nem magyar sajátosság, senki nem tartja be...

2011. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!