Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy 100 megatonnás hidrogénbom...

Egy 100 megatonnás hidrogénbomba mekkora területet tarolna le?

Figyelt kérdés
Pl. Magyarországon belül mekkora nagyságú térséget pusztítana el vagy stb. csak hogy legyen viszonyítási alap.
2011. dec. 17. 00:26
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Kb ez legjobb mondjuk hogy össze hasonlítási alap amit találtam így hirtelen:

[link]

2011. dec. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ThorgilsX ***** válasza:

[link]

és ha jól olvastam a Tsar csak 50 megatonnás volt...szóval ha arányos a növekedés akkor szorozd meg a képen a vörös kör kerületét kettővel az hozzávetőlegesen Pest megye legalább szerintem.

2011. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sugarat ne 2-vel szorozd meg, hanem harmadik gyök 2-vel. Mivel a "gömb térfogata" lesz kétszeres 2x annyi energiától.
2014. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sanyika007 ***** válasza:
Ezeket a Hidrogénbombákat levegőben robbantják. Leghatékonyabban és csak lokális irányított pusztítás legyen célszerűen 5-10 km magasság között indítani a detonációt ami 300 km sugarú körben minden életet eltüntettne..
2015. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Novya zemlya területének kb a negyedét elpusztítaná novya zemlya az a hely ahol az 58 megatonnás hidrogénbombát tesztelték. De egy 1 exatonnás bomba lerombolná oroszországot
2017. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!