Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor és hogyan halt meg I....

Mikor és hogyan halt meg I. Napóleon?

Figyelt kérdés

2011. dec. 19. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Elba szigetén. Vannak olyan feltételezések,hogy megmérgezték.
2011. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1821. május 5-én halt meg Szent Ilona szigetén
2011. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsodák, és esetleg mi okból?
2011. dec. 19. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
2011. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2011. dec. 19. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg akarták akadályozni -lehet- hogy ismét megszökjön, és esetleg nyerjen...
2011. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom ezek a feltételezések ma már bizonyitottak csak nincs megfogalmazva a hivatalos álláspont. Az angolok mérgezték meg mert nem akartak több balhét. Végülis ők huzták volna az egyik legrövidebbet ha megint pattog.
2013. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem Elbán, hanem Szent-Ilonán.
2013. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szent Ilona szigetén, 1821. május 5-én délután 5 óra 48 (egyesek szerint 51...) perckor hunyt el. Az angoloknak köszönhetően halála okáról a legelterjedtebb nézet, hogy gyomorrák végzett vele (akárcsak édesapjával). De alapos ok van feltételezni azt is, hogy, mint Szent Ilona oly sok lakójával, szifilisz (májbetegség) végzett vele.


Napoleon hajszálainak alapos, a legmodernebb technológiával történő vizsgálata nyomán az derült, hogy arzénmérgezésbe halt bele, a hajszálaknak ugyanis az átlagosnál jóval magasabb volt az arzéntartalma.


Ez azonban több okból is sántít. Egyrészt: az arzént ételbe/italba keverve kellett volna bejutattni Napoleon szervezetébe. Azonban mind a kettőről leghűségesebb francia szolgái gondoskodtak végig (az egyébként italról gyakran ő maga, az ételről pedig egy önként Szent Ilonára utazó francia mesterszakács), akik mind versengtek azért, hogy Napoleon mellett lehessenek annak haláláig még a Szent Ilona-i nyomasztó körülmények ellenére is. Másrészt: annyi "Napoleon-hajfürt" kering szerteszét a világban, amit ha visszaillesztenénk a köztudottan kopaszodó Napoleon koponyájába, bizarr módon dús haja lenne... Nem bizonyított tény, hogy a vizsgált hajfürt valóban Napoleon haja lett volna... A mérgezés gondolata tehát csak (nagyon megalapozatlan) hatásvadászat.

2013. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!