Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború a föld jövőjéért, te...

Háború a föld jövőjéért, te eggyet értesz vele? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mondjuk Európa összefog és épít egy gignatikus,szupermodern hadsereget és a föld legszennyezőbb országait(USA,kína...stb)erővel kötelezi h azonnal minden szennyező gyárat állítson le majd ezután a világ többi országát is.

Ha így mindenkit erővel kötelezünk akkor a váltás nem lenne eggyáltalán veszteséges nem?

Mert ha megtiltjuk az olajat és egyéb szennyező nyersanyagokat akkor kénytelenek a tisztábbat használni nem és mivel mi szabjuk ki így minden viszonyítási alap(érték) Európához mérten lenne.

Tehát az életjoguk is Európai irányítás alatt lenen akkor nem lenne drága.


2011. dec. 22. 03:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Szerintem túlbonyolítod a dolgot. Én úgy látom, hogy erősen rá kellene feküdnünk az űrtechnológia fejlesztésére és néhány száz év múlva elkezdhetnénk bolygókat kolonizálni."

Ez mi?! Milyen bolygót akarsz kolonizálni? A naprendszerünkből az emberiség kb soha nem fog kijutni olyan messze vannak a környező csillagok. Itt meg ugye eleve esélytelen más bolygók kolonizálása, maximum a Marsra lehetne átnézni, hogy mi van ott, esetleg bányászni, + pár holdra. De igazán nagy populációt nem fogunk tudni áthelyezni másik bolygóra.

2011. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

"És most nehogy azt higyjétek h embergyűlölő lennék, de szigorúan a bolygó(!) szemszögéből nézve teljesen jól jönne egy, az emberiséget alapjaiban megtizedelő háború, mert ha mondjuk jelenleg 1 milliárd ember lenne a világban, akkor a bolygó maga jelentősen fel tudna szabadulni, és regenerálódhatna egy újabb "túlszaporulatig"...szóval így nézve akár még növelhetné is az emberiség fennmaradásának idejét."


Az a gond ezzel, hogy egy ilyen háború biztosan atomháború lenne, hagyományos fegyverekkel ez kivitelezhetetlen. Akkor pedig ugye nem csak megtizedelnénk az emberiséget, hanem gyakorlatilag kiirtanánk az összes többi élettel együtt a Földön.


Miért van az, hogy az emberiséget sokan nem tartják a környezet részének? Mi is "állatok" vagyunk, nem kell minket fertőként kezelni. Ha kipusztul "miattunk" egy faj, az igazából az evolúció része. Mi erősebbek voltunk, nem volt hasznunkra, így felesleges lett.

Amúgy már működik a saját népességszabályozásunk, úgy hívják nyugati családmodell és éhínség. Európában a kevés gyerek miatt fogy a népesség, ahol meg legyárt egy család 10 kölköt (pl: Afrika) ott meg úgyis éhínségek vannak, a következő generációt már nem fogja bírni a terület és "szépen" éhen halnak.

2011. dec. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

"Ez mi?! Milyen bolygót akarsz kolonizálni? A naprendszerünkből az emberiség kb soha nem fog kijutni olyan messze vannak a környező csillagok. Itt meg ugye eleve esélytelen más bolygók kolonizálása, maximum a Marsra lehetne átnézni, hogy mi van ott, esetleg bányászni, + pár holdra. De igazán nagy populációt nem fogunk tudni áthelyezni másik bolygóra."


Ha a jelen technológiájában gondolkodsz akkor tényleg nem. De szerintem 100 éven belül kolonizálhatná az emberiség az első bolygót, és itt nem a holdra gondolok.

2011. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy kb 1960 óta minden évben azt mondják, hogy még 20 év és a Marsra lépünk? Hát a mai napig tart az a húsz év. sőt a változatosság kedvéért most is 20 évet mondanak. Hidd el nekem, nagyon messze vagyunk mi attól, hogy erre legyümnk képesek. Ki is pusztulunk addigra.
2011. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem vagyunk messze, a technológia rohamosan fejlődik. Én biztos vagyok benne, hogy 100 éven belül lesz másik bolygón kolóniánk. Ez csak a környezeti hatásoktól és a pénztől függ.
2011. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Most mondanám, hogy fogadjunk, de nem hiszem, hogy élek én addig.
2011. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Ja az meg különösen valószínűtlen, hogy kolónia lenne 100 év múlva bárhol a Földön kívül. Mégis hogy? Mint mondtam az optimistábbak se várják 20 évvel hamarább a Marsra lépést. A kolóniát meg azért se érzem életszerűnek, mert mégis mi a fenét csinálnának ott? Alkalmatlan az életre. Ha meg tudnák oldani azt, hogy ott önellátásra képes telepeket hozzanak létre, akkor már gyakorlatilag tök fölösleges lenne elhagyni a Földet, mert akkor itt os menne.
2011. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem valószínűtlen a 100 év, még ha 20 év múlva is lenne az első Marsra szállás akkor is marad 80 év amiben sok minden történhet, a technika rohamosan fejlődik, szerintem összejön az. Én mindig arra gondolok, hogy anno ha az első motoros repülő felszállásakor több tanú lett volna jelen, és mondjuk lett volna köztük egy 8-10 éves gyerek, akkor ő még simán megélhette volna a Holdra szállást, nem telt el nagy idő, de ekkorát fejlődött a technológia, és ez egyre csak gyorsul.


Olyat pedig nem lehet mondani, hogy minek odamenni ha itt is lehet, ha ez lett volna az irányadó anno akkor a Holdra sem jutunk el, vagy semmilyen nagyobb felfedezést nem tesz az emberi faj, nem motiválj semmi Kolombuszt, Magellánt és lehetne sorolni.

2011. dec. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Figyelj, a Holdra is eljutottak...aztán ennyi. Mikor volt az utolsó Holdra szállás? Volt e bármi értelme is azon kívül, hogy kitűzte egy fószer az amerikai zászlót és ezzel propaganda győzelmet ért el a szovjetekkel szemben? Szerintem sok nem.
2011. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Az a politika miatt, van. Nem éri meg nekik odamenni, de történni fog valami ami megint beindítja az űrversenyt, mint például manapság egyre több államnak van űrprogramja. Vagy a magánszektor egyre nagyobb térnyerése ebben az iparágban. Az űrbizniszben rohadt nagy lehetőség van anyagilag és lesz is aki kihasználja.


És igen volt értelme. A rengeteg kísérlet amit elvégeztek, mert ugye nem csak golfozni mentek fel oda. Ezek mind hasznosak és hasznosak is lesznek.

2011. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!