Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A trianoni békeszerződés után...

A trianoni békeszerződés után hogy lehet hogy ausztria is kapott belőlünk egy darabot?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam hogy velünk voltak a háborúban, mégis megkapták burgenlandot.Mi lehet ennek az oka?
2011. dec. 30. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Mert az antantnak érdekében állt Ausztria kárpótlása a valóban német lakosságú nyugat-magyarországi területekkel. Az osztrákok ugyanis nem akartak önálló német-Ausztriát létrehozni, hanem Németországhoz akartak csatlakozni (Anschluss). Az antant ehelyett azonban ragaszkodott az önálló Ausztriához, hogy "kedvet csináljanak" az osztrákok számára az önálló államisághoz, adtak így nekik némi ajándékot (főleg Dél-Tirolért volt ez nekik fájdalomdíj).
2011. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pro Patria ***** válasza:
44%
Tévedés. Ausztria NEM a trianoni békediktátum alapján kapta meg Burgerladot, hanem egy külön osztrák-magyar megegyezés alapján.
2011. dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
14:28, mi volt az a megegyezés?
2012. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pro Patria ***** válasza:
13%
Az 1921. október 13-i velencei egyezmény.
2012. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ott csak abban egyeztek meg, hogy Sopronban népszavazás legyen arról, hová akarnak tartozni. Eredetileg ugyanis azt is Ausztria kapta volna, meg jópár falut a nyugati határszélen, amik most mégis Magyarországon vannak.
2012. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pro Patria ***** válasza:

Nem, arról volt megegyezés, hogy mekkora terület kerüljön át mennyi lakossal, illetve hogy hol tartsanak népszavazást még EMELLÉ.

1922-ben alakult ki a végleges határvonal.


A kérdező részéről meg nem értem, hogy miért emeli ki újra és újra a kérdést, ha már egyszer megválaszoltam...

Vagy miért történt így? Nos, azért, mert itt masszív német lakosság volt, ennyi.

2012. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A békediktátumnak elvileg fontos eleme volt,hogy etnikai határokat húzzanak... na ezt abszolúte nem tartották be, kivéve itt, gondolom kirakatba ment.

Talán az is lehet oka, hogy egymás ellen próbálták hangolni a két vesztes államot.

2012. jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!