Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vállalnátok katonai szolgálato...

Vállalnátok katonai szolgálatot az állampolgárságért?

Figyelt kérdés

Mint Robert A. Heilein művében, a Starship Troopersben. A katonai szolgálat ugyan önkéntes, de csak az kaphat állampolgárságot, a vele járó választó és választhatósági joggal, aki vállalja a katonai kiképzést, a 2 év katonai szolgálatot, és a nyugdíjbavonulásig tartó hasrafoghatóságot.

Ki lenne, aki ezt bevállalná? És ha igen ha nem azt miért?


2012. jan. 4. 10:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Minek? Eleve ide születtem. Vagy nem járna alanyi jogon?
2012. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az említett regényben, és így a kérdésben is pont ez a lényeg! Hogy nem jár alanyi jogon! Hanem csak azoknak, akik vállalják a szolgálatot. Eltekinthetünk attól, hogy ott mindez egy világállamban zajlik, ami egy katonai diktatúra.
2012. jan. 4. 11:05
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen! Sőt, ha ez így lenne most valahol, mennék is!!! Hát ez van!!!
2012. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Értem. Dehát amúgyis lekellett töltenem egy évet. Most mégegy mit számítana?
2012. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Antimod ***** válasza:
91%
És mi lenne a sok nem állampolgárral? A nőkkel? Gyermekekkel? Fogyatékosokkal? Alkalmatlanokkal?
2012. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csakhogy önkéntes képzésről van szó! Ahol nem csak azt tanítják, hogy melyik az ember jobb meg bal keze, hanem 2 évig tanítják, hogy hogyan kell gyilkolni, minden saját gondolatot kiölni, a parancsokat a leginkább vakon, gondolkodás és kérdés nélkül teljesíteni.
2012. jan. 4. 11:31
 7/21 A kérdező kommentje:

11.31

Nők:

Nincs szegregáció. A nők ugyanúgy lehetnek katonák. Nincs kettős mérce, együtt szolgálnak a férfiakkal, ugyanazokban az alakulatokban. És persze a legmagasabb szintig egyenlőek, nők is lehetnek tábornokok. Nincs semmi megkülömböztetés!

Gyerekek:

Azok ma sem lehetnek állampolgárok, míg nem érnek el egy bizonyos kort.

Fogyatékosok:

Ahogy ma is gyámság alá kerülnek sokszor, úgy ott emiatt könnyebb a szűrésük.

2012. jan. 4. 11:40
 8/21 Antimod ***** válasza:

"Gyerekek:

Azok ma sem lehetnek állampolgárok"


Hol?

2012. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én már állampolgára vagyok annak az országnak, amelyiknek állampolgára akarok lenni.


Egyébként emlékszel arra a jelenetre, amikor a lábak nélküli személyzetis (talán a kezei is hiányoztak, de abban nem vagyok biztos) azt mondta, hogy őt a hadsereg tette azzá aki?

2012. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Emlékszem. A jobb karja könyökből hiányzik. És nem a sereg, hanem a gyalogság tette azzá, ami. Éppen ez lenne a kérdés lényege! Nem arról szól a katonaság, hogy 3 hónapig szivatnak, utána 21 hónapig én sziavatom a nálam újabbakat, hanem veszélyes, de háborúban hasznos életet él az ember békeidőben is. És az állampolgárságot nem csak megkapja, hanem megszemved érte, ha kell fizikailag is.
2012. jan. 4. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!