Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan szerzi a sok harmadik...

Honnan szerzi a sok harmadik világi elégedetlenkedő a fegyvereit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még a hidegháború idején átszivárgott annyi csúzli, hogy a következő pár száz évre elég lesz. Jó üzlet volt valakiknek. Most valami kiskirályok osztogatják, és jó üzletet csinálnak abból, hogy az emberek halomra lövik egymást. A fegyver mindig is jó üzlet volt.
2012. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
orosz feketepiac, irán, iraq, mostmár egyiptom is szabad terep, líbia
2012. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mit tudnak ezek érte adni?Pl. hogy kerül egy afar lázadó kezébe AK?Ad érte kecskebőrt,vagy komolyan nem értem.Vagy innen mindegyik drogot termeszt vagy hasonló dolgokkal bizniszel mint mondjuk az arabok?
2012. febr. 1. 18:17
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezt a filmet nézd meg:

[link]


Pont erről szól. Ha le akarod tölteni, küldök linket.

2012. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Megvan,láttam,imádom.De ebből csak felszínesen derül ki,hogy honnan telik rá nekik.De nagyjából értem:az egészet néhány keménygyerek finanszírozza magának egy rakás szerencsétlen kihasználásából:ültetvényeken vagy droglaborban dolgoztatják őket általában,vagy más,jobbára piszkos melót végeztetnek velük vagy akárhogy is de elszedik a pénzt tőlük,vagy végső esetben maguknak teremtik elő de azt viszont mind fegyverre meg lőszerre költik.Én így tudom elképzelni,szerintem nem térhettem nagyon el az igazságtól,csak furcsa volt számomra,hogy egy csóró rongyokba öltözött ember kimászik a kunyhóból de gépkarabélyt szorongat.
2012. febr. 1. 18:25
 6/16 anonim ***** válasza:

Most éppen Líbiából. A Nyugat közreműködésével.

A világ legnagyobb fegyverkereskedője pedig nem Irán, vagy Oroszország. Amerika és a Nyugat az. Hogy mit adnak érte? Semmit. Régen Afrikában a szovjet és a nyugati fél között ment a helyezkedés, pár tízezer dollárral (Iránban pontosan 500 ezer zöldhasú) meg lehetett dönteni egy rendszert, hogy aztán legyen ott egy haver. Aztán mikor az egyik országban polgárháború volt, vagy éppen összeomlott a Szovjetunió szabad rablás indult, és kiürültek a fegyverraktárak.


Az is előfordult, hogy két hatalom érdekei egyeztek, ilyenkor becsuktak pár szemet. Victor But - a világ leghíresebb fegyverkereskedője, akiről Jurij Orlov alakját mintázták a filmben - pl. így juttatott fegyvert az USA haverjainak Afganisztánba, amerikai megbízásra, de szállított a táliboknak is. Egyet tippelhetsz miért ragaszkodnak az amerikaiak ahhoz, hogy egy orosz állampolgárt (akit Thaiföldön kaptak el) Amerikában állítsanak bíróság elé? Ha arra tippelsz, hogy ne tudjon köpni, jó helyen keresgélsz.

2012. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%

"hogy kerül egy afar lázadó kezébe AK?Ad érte kecskebőrt,vagy komolyan nem értem.Vagy innen mindegyik drogot termeszt vagy hasonló dolgokkal bizniszel mint mondjuk az arabok?"


Most komolyan, szerinted egy Ak mennyivel ér többet egy kecskebőrnél? Ehhez mért kell drogot termeszteni?

2012. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

"De ebből csak felszínesen derül ki,hogy honnan telik rá nekik"


Mi honnan telik nekik te? Egy AK egy vadonatúj előállítási költsége pár ezer forint. Még itthon is ötven ezer alatt tudsz venni használtat lőszerrel, ha jól kifogod, te meg úgy adod elő mintha porsékat meg ferrárikat vásárolnának tucatszám...

2012. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerinted egy afrikai "szabadságharcos" aki szalmából szemétből meg botokból összevert kunyhóban él egy olyan országban,ahol elvileg az emberek napi kevesebb,mint ezer forintból élnek majd spórolgat rá aztán a következő,amire gyűjtöget meg egy teli tár lesz amit majd őrizget meg félautomatára állítja hogy ne pocsékolja a lőszert?Frászt.Ne legyél már ilyen felszínes,itt nem csak konkrétan AK-król van szó,de ha még csak arról lenne,akkor is többszörösébe kerül a muníció később.Gondolom tudod,hogy az esetek többségében nem egy fajta fegyvert vásárolnak és megint mondom,már rövid távon is maga a fegyver árának a többszörösét emészti fel a lőszer.És igen,TÖBB tucatszám vásárolják őket,a gépfegyvert,az RPG-t,a gránátot,a 7,62-es lánctöltényt és még megannyi finomságot.Nem kell hozzá sok ész hogy felfogd,ez így összesen mégis mit jelent.

Nem értem,egy ilyen ártatlan kérdésen hogy tudod felhúzni ennyire magad,csak mert komolyan veszed,mert nem tudsz a sorok mögé látni,mert nem érted a képletesen feltett kérdéseket.(Szerinted valaki tényleg azt hiszi,hogy majd gyöngyöt fűznek az afrikai gerillák tagjai egy stukkerét cserébe?)

És nem tudom,hogy az utolsó előtti válaszoló te vagy-e,de akkor neki mondom,hogy igen,az arab országok némelyikében például igen nagy bevételük van a drogtermesztésből és ennek nagy részét fegyverre költik.Valahol ugyanezt-sokszor kiskorú-prostikkal vagy bármivel fedezik,csak egyesekből már végleg nem bírtam kinézni,hogy hogy teszi rá-nem csak fegyverre,bármire,mert annyira nincstelen csóró- a kezét.

2012. febr. 1. 19:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a mai napik 40 millió AK van forgalomban? Szerinted mennyi lehet a piaci értéke valaminek, amivel amúgy tele a padlás?
2012. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!