Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan szerzi a sok harmadik...

Honnan szerzi a sok harmadik világi elégedetlenkedő a fegyvereit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 18:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Persze értem,de szakadjatok már le az AK-ról :D,na.Úgy összességében értettem,az AK-t csak példaként hoztam fel,de kézenfekvőnek tartom,hogy az a legnépszerűbb ilyen téren nem pl egy full-elektronikás patinás amcsi csodadarab.
2012. febr. 1. 19:28
 12/16 Gugu Gabor ***** válasza:
92%

Gyakorlatilag azok a fegyverek amiket ott látsz azokat leginkább egy itthon használt lepukkant ladához lehet hasonlítani.

Gyakorlatilag két apróságot kell figyelembe venni egyrészt azok a fegyverek nagyon messze vannak a tökéletestől.

A fegyver ha ép meg nem eszi a rozsda általában el áll magában is, jó jó persze felújításra szorul de egy ügyesebb lakatos a sufniban is helyre tudja pofozni. (itt most kisebb javítgatásokra gondolok pld rugó csere stb.)

Nagyon sok zsákmányolt fegyver van köztük. Van olyan ami szerintem generációk óta öröklődhet. (anno valahol láttam egy képet amin az egyik elégedetlenkedő kezében egy olyan 2. vh-s puska volt amiért Europában egy gyűjtő igen csak súlyos pénzeket fizetne. Lehetne sorolni még az érveket de ha bele gondolsz hogy egy régi esetleg használt lopott stb stb fegyverről beszélünk akkor máris nem olyan drága. És persze az ott divatos fegyverek amúgy sem a drága kategóriát képviselik.

2012. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az elégedetlenkedők sehonnan mert valóban nincs pénzük. Afrikában inkább azért lehet sok AK mert olcsó és így az ottani "hadurak", politikusok, nagy nemzeti hősök akik azért jelentős pénzeket össze tudnak harácsolni innen-onnan, azt veszik a 8 általánossal nem, ellenben jódhiánnyal és egyéb alultápláltságból és iskolázatlanságból fakadó defektekkel bőven rendelkező követőiknek. Azaz az elégedetlenkedőket szépen felfegyverzi valamilyen gazdagabb ipse.

Az árkülönbséget jól szemlélteti az amit valahol olvastam az Afganisztáni Hadsereggel kapcsolatban. Az amerikaiak szépen felfegyverzik őket a saját felszerelésükkel, azonban amikor hamarosan kivonulnak nem lesz aki győzze pénzelni a javítást, pótlást, ezért vissza fognak állni az olcsóbb orosz cuccokra -> AK, RPG. Pedig mögöttük ott az Afgán állami kincstár.

2012. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A szükséges lőszer előállítása nem olyan bonyolult, mint hiszed. Az első teljesen fémhüvelyes lőszert több, mint 150 évvel ezelőtt gyártották. Bár a fejlett országokban gyakran teljesen gépesített, nem mindenhol van ez így:

http://www.youtube.com/watch?v=OZF5HEW2qVw&feature=related

4:17 -nél nézd, ott látni, hogy a srácok kézzel szerelik össze őket, közben pedig mondja a kommentátor, hogy hulladékfémből formázzák a lövedéket.

2012. febr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy offolok, de egy AK-t ne hasonlítsunk már össze egy "csúcsmodern" amcsi fegyverrel...:D Az AK még mindig jobb a nyugati fegyverek nagy részénél:D
2012. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze ez nem azt jelenti hogy az AK szar ellenkezőleg még ma is az egyik legjobb és éppen ezért terjedt el annó mint a cukor és ezért olcsó nem azért mert szar. Persze egy modern HK fegyverrel már nem igen veszi fel a versenyt, de kit érdekel.
2012. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!