Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon mennyi és...

Magyarországon mennyi és milyen tankok, légvédelmi lövegek, harci repülők stb. vannak?

Figyelt kérdés
a wikipedia.hu megmutatja egy csomó ország haderejét és magyarországnál konkrétan nincs megadva miből mennyi van, de a külföldin is. Ez mitől van? (csak mert még szlovénia, szlovákia hadereje is fennt van hogy konkrétan miből mennyi).
2009. máj. 31. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem azért mert NINCS semmink.


Van kb. 30 ezer fős hivatásos katonánk, a tankjaink amik voltak azt eladtuk Iraknak.

Azt a rohadt részeges Szekeresg**it ki kéne onnan rugdosni!!!

2009. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg persze a Gripenek, amihez van egy tucat(!) darab rakétánk...
2009. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom államtitok, hogy semmink sincs pár régi katonaruhán kívül ...

Egyébként - nem kötekedésből -, de szerintem a wikipédiának sem kell elhinni mindent :)

2009. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Ma mondta a TV-ben a vezérkari főnök, a Tömböl honvéd, hogy nagyjából 8000 (!) hadrafogható katonánk van. Hírtv adta le ma este, rá lehet keresni!
2009. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát ez szégyen :( még Szlovákia is erősebb mint mi?!
2009. jún. 1. 11:48
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Ezen majd akkor aggódj ha háborús helyzet lesz, amíg viszont béke van, puszta pénzpazarlás (pláne a mostani helyzetben) fegyverkezni, csak azért, hogy megmutassuk milyen kemények vagyunk. Vagy azt akarod, mint pl Iránban, ahol a kormány nagyon keménykedik, minden pénzüket fegyverre költik, közben a lakosság meg gyakorlatilag éhen hal?
2009. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátod az angol wikipédia.

[link]

[link]


Magyar gyártású fegyverek:

[link]

[link]

2009. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


bár nem értem, mi bajuk a jó öreg MiGekkel, a repnapon látványosan rávertek a gripenekre


de ha mindenáron le akarják cserélni őket, eurofighterekre tegyék... az árakhoz képest sokkal jobbűű8meg amúgy is..)

2009. aug. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

És a MIG-29? Az sokkal olcsóbb mint az Eurofighter.

Nekünk kb. 650 harckocsink van (folyamatosan csökken),1200-1350 páncélozott szállító jármű,25db vadászgép,15db oktatógép, 8db szállító repülőgép,5ezer fős légierő és évente 1,6milliárd $ amit költünk a honvédelemre.


De nincs nagyon szükségünk rá,és ilyen korrupt kormánytól ne is várjunk semmit!

2010. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"bár nem értem, mi bajuk a jó öreg MiGekkel,"

Bocs,ezt nem olvastam!

2010. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!