Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az emberek lenézik a katonákat?

Az emberek lenézik a katonákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy, miként lehetséges az, hogy lenéznek egy katonát ill. egy olyan embert aki annak készül? Ugyanis mondtam az osztálytársaimnak, barátaimnak, hogy katona akarok lenni és azonnal lehurrogtak. Azt mondták, hogy meg akarok halni és hogy a katonák üresfejű emberek meg még hasonlókat. És nem utolsó sorban lenézik a katonai főiskolát is, azt mondják, hogy könnyű, béna stb.

Ez már nagyon zavar, miért lehet ez; miként tudnék változtatni a nézőpontjukon?



2012. febr. 6. 21:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz változtatni? Én nem értek velük egyet,mégsem akarom,hogy más legyen a véleményük.különböző emberek vagyunk,és engedtessék meg mindnekinek,hogy azt gondoljon egy adott témáról amit szeretne.

Ezzel nem kell foglalkozni,a számodra fontos személyek véleményét kikéred,meghallgatod,átgondolod,de a döntés úgy is a tiéd.Nem ők fogják a te életed élni,felesleges időt és energiát pazarolni arra,hogy mindenkinek meg akarj felelni mert ilyen nem lesz.

2012. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
94%
Én magam is voltam katona, és mindigis felnéztem rájuk. Akik meg lenézik szerintem sosem voltak.
2012. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
28%

Azokat a magyar honvédeket, akik a hazájukat védik, csak tisztelni lehet.


Viszont azokat a zsoldosokat akik komoly pénzekért kimennek Afganisztánba és ilyen heleykre megszállni az adott országot és behajtani a profitot egy-két vállalat-igazgatónak, őket se nem sajnálom ha meghalnak, ellenben végtelenül megvetem mindet.

2012. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ,hogy lenéznék őket.A családtagok lehet lenézést mutatnak majd azért hogy ne legyél katona mivel az a tudat él bennük hogy a katonák mindig meghalnak fiatalon.
2012. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:

A katonaságot teljesen lejáratták az utóbbi időkben. Ez az egyik ok.

A másik: A katonáskodás egy szép hivatás, akárki akármit mond. A katona védelmez. Az egyszerű parasztot, a kis falvakat, értékeinket, kultúránkat, a hazánkat. Ez a katona hivatása. Amit az ország megtermel, azt ő védelmezi. Ezért régen a katonákat megbecsülték, és sok országban a mai napig megbecsülik. De... az ok, hogy ma ez miért nincs így egyszerű: Az emberek rájöttek, hogy a katonaság ma kb. egy panoptikum, arra sincs ereje, hogy egy természeti katasztrófa esetén jól helytálljon, a liberális agymosás pedig azt tanította, hogy hadsereg felesleges(kialakul a naplopó kép) és azt is tudják az emberek, hogy a katonák azért jelentős része (szándékosan nem írok százalékot) már nem azok miatt a fent felsorolt okok miatt megy katonának, hanem ugyanolyan pénzkeresésnek tartja, mint mondjuk a kőműves, tanár, szakács...stb szakmákat.

És gondolj bele, az utóbbi 20 évben mivel próbálták a Honvédséget "közelebb vinni" az emberekhez. Régen voltak felvonulások, a laktanyákban ott voltak a kiskatonák...stb. Mára maradt egy augusztus 20-i tisztavatás, amikor az emberek meg még éppen alszanak a munkaszüneti nap miatt és nem látnak belőle semmit.

Szerintem ezért lehet ez a lenézés.

2012. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

A katonákat???? Lenézni????


Azokat az embereket, akik az életüket áldozták azért, hogy te szabad lehess?! Normális az ilyen ember?


Persze, már tiszta "szlogen" (undorító kifejezés), hogy hősi halált halt, életét vesztette a hazájáért blabla...

De belegondolt már ebbe valaki?

Az a katona elszakadt a családjától, ott hagyta (éppen) a feleségét, gyerekeit, és tudta, hogy a halálba rohan. Embertelen körülmények között éltek a katonaságban, tudták, hogy minden nap egy külön ajándék. Aztán jött az ellenség, ők kiálltak a csatatérre, hangos dörejekbe rohantak, és nem gondoltak másra, csak arra, hogy ezt most meg kell csinálni. Aztán kaptak egy "gyönyörű" tüdő/fej/kar/torok lövést, és ott estek össze, száz és száz tipró láb alatt..


Én tisztelem-becsülöm őket, nekem bátorságom, erőm, akaratom nem lett volna ilyen pályát választani. Abban az időben valószínűleg nekik választásuk nem volt...


Reménykedem (és tudom), hogy a "mai" katonák is ilyen bátrak. :) Te csak csináld azt, amit Te szeretnél, és ne mások véleménye alapján éld az életed!!!


Pont tegnap nézegettem elhunyt, azonosított katonák névsorát/adatlapját. Mindig is tudtam, hogy rengetegen haltak meg a harcban, de ahogy láttam, hogy konkrétan ki, hogy, hogyan, és hol... még jobban elszorult a szívem...


[link]

2012. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
17%
A hazájukat védik? :D te ezt most komolyan mondod? szerinted itt mo-n mit kellene védeni mégis? felejtsük már el a száz évvel ezelőtti állapotokat.
2012. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim válasza:
100%

Én soha nem néztem le a katonákat. Azok az én szememben nagy emberek, akik védelmezik az országot, az embereket, és ilyen bátrak.

Aki lehurrogja őket, beszélgessen pár katonával. Nekem vannak katona ismerőseim, egyik sem tábornok, de még csak nincs is magas rangban, mégis nagyrészük művelt, tanult nagyon önzetlen és segítőkész ember. Hagyad, hogy a barátaid hadd hurrogják le őket, majd ha ők csinálják végig azokat a dolgokat mint a katonák, akkor mondják.

2012. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
36%
Senki nem nézi le a Honvédelem erőit, max az ilyen gárdista pistákat akik katonásdit játszanak.
2012. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
A régi katonákat nem nézi le senki. A maiakat se nézem le. Csak hát amikor rájövök, hogy most agymosott tizenévesek készülnek katonának, akiknek ráadásul egy jelentős része azért választja ezt a hivatást, mert éppen a tesi kivételével minden másból bukásra áll. Isten irgalmazzon nekünk egy jövőbeli háború esetén...
2012. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!