Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A modern hadviselés legjobb...

A modern hadviselés legjobb lőfegyverei?

Figyelt kérdés
Szerintem a HK UMP45 az MP7 és a Scar-H/L a mai legjobb lőfegyverek.
2012. febr. 7. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Devizahitel!
2012. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gugu Gabor ***** válasza:

S ha szabad vissza kérdezzek miért pont ezek?

Szóval mik a szempontok?

2012. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mp7-UMP45 könnyű hordozhatóság, kis méret jú lőszertipusok( .45 acp és 4,6.30mm) Hangtompítva különösen jó fegyverek, közelről halálos.

Scar ( Részemről csak a heavy favorit): nagy kaliber és átütőerő ehhez jó lőtávolság párosul. Plussz FN gyártású gránátvetője van, amibe többféle hosszúságú is belefér az oldalrafordítás végett.

2012. febr. 7. 21:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarország helyzetéből indulok ki, és abból, hogy nekünk a modern hadviselésben, országvédelem esetén csak az asszimetrikus hadviselés és a gerillaharcmodor jöhet szóba, én még mindig jobban szeretném, ha a velem harcolók az AK különböző változataival legyen felszerelve, mint mindenféle egyéb kütyükkel, amiket nem tud használni és el is romlik.


Amíg a háborúkat lőfegyverekkel vívják, az AK-nál jobb nem is lesz. Olcsó, szép, megbízható, halálos, és a sierra leonei kisgyerektől kezdve az analfabéta kolumbiai gerilláig bárki profi szintű használója lehet.

2012. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Én is az AK-47re és annak változataira szavazok.
2012. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De be kell ismerni, az AK már nem korszerű. Strapa fegvyer tény, de lassú és pontotlan. Ha nem vagy elég ügyes, akkor egy modern fegyver sokkal jobb hasznodra van. ( m4/m16- ra NEM gondolok ez alatt, mert azok tényleg szégyenletesek)
2012. febr. 8. 19:29
 7/13 anonim ***** válasza:
az ak nem korszerű ??????????? melyik bolygóról jöttél ???? ak-107 ak-103/104 ak-200 és most készült el az ak-12, szerintem az orosz technológia ezerszer veri az amerikai fegyókat...... akarom mondani német mert az m4 az amcsik fő fegyvere német, legalábbis a németek terveit vették meg ezt egy kicsit átdolgozták és a német alaptervek a feledésbe merültek olvastam egyik kaliber újságban
2012. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A modern AK-k is eléggé visszarúgnak/ vagy elevsztették a visszarúgást a kisseb lőszer miatt és a mostani váosi és kisseb távolsági harcoknál egy MP7 is ugyanolyan halálos.
2012. febr. 9. 20:36
 9/13 anonim ***** válasza:

22:55 vagyok.

A kérdezőnek biztos igaza van, de én csak azt mondtam, hogy ha én harcolnék(gerilla harcról beszéltem, ami az erősebb ellenféllel szemben egyedül hatásos) jobban bíznék egy AK-val felszerelt csapatban, mint tele mindenféle modern puskákkal. Lehet a sorsdöntő pillanatban el sem tudja sütni. Azért valljuk be, a legtöbb mai (és egykori) "szabadcsapat" sem Hekler und Koch gyár egyébként kiváló kütyüikkel rohangál.


Egyébként pedig aki tudja használni, együtt él, mozog, alszik a fegyverével, annak szerintem majdnem mindegy. Lásd Specnaz...

2012. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
persze, aki ért a fegyverekhez annak mindegy, de egy egyszerű szerződésesnek?
2012. febr. 9. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!