Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudnátok nekem a magyar...

Tudnátok nekem a magyar hadseregről valami linket hogy milyen fegyvereket használnak?

Figyelt kérdés
milyen magyar gyártmányú fegyverek tankok, légvédelem repülők, és le vannak ezeknek írva az adataik pl pontosság, hatótávolság, sebesség.
2012. febr. 22. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyar fegyverek a Gepárd mesterlövészpuska ami használatba van, a KGP-9 géppisztoly, valamint magyar gépjárművek a Rába kamionok. Más magyar gyártmányú hadieszköz tudomásom szerint nincs rendszeresítve a Magyar Honvédségnél.
2012. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keres rá a kérdések között. Ezerszer megválaszolták már és a kérdés kiírása előtt valószínűleg rá is kérdezett a rendszer, hogy nincs e a már feltett kérdések között!:(
2012. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ezt:


[link]


Innen már el tudsz indulni.

2012. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nehogy wikipédiától óva intelek vannak köztük reális adatok de pl a légierő és sok minden más még mindig az 1990-es adatok

itt van egy-két adat ezt egy levéltárból találtam 2010-es felmérés még egy előző kérdéshez írtam ugyhogy ne csodálkozz ha vannak ide nem illő mondatok

15 tank 2 tankegységbe sorozva 7-7 + egy vezértnak

elméletben 500 btr-80 csapatszállító amik közül min 100 BTR80/A ami 30mm gépágyúval rendelkezik

wikipédia szerint 340 BRDM-2 amit é nagyon kétlek inkább olyan 50-100 közé tenném a működő daraokat

17 grippen óh hova gondolsz :) jó az 14-nek és igen 3 gép igen is sokat számít

20 db D-20 ágyútarack és további 200 raktáron amit a currus kft tart rendben egy háború esetén szerintem még további 50 biztosan bevethető

összesen 12 harcihelikopter M-24-es amiből 8 biztosan működik

20 szállítóhelikopter amit a honvédség átalakított harci feladatok ellátásra is tehát némelyiken olyan fegyverzet van min a harci helikoptereinken ( 2011 több lőgyakorlat is volt ezekkel a szállító helikopterekkel )

40 db hummer amik közül minimum a fele kint van Afganisztánban ezek kiegészülnek puma nevű harcjárművekkel

200 db atlas-2 mistral légvédelmi komplexum ami közül sajnos nagyon keveset látni képeken videókon tehát én nagyából olyan 40-50 darabra saccolnák ( de lehet hogy tévedek hiszen kb 5 éve vettük őket.... márha tényleg 200 vettünk )

2K12 kub 21 ből 45 darab ebből 10-15 hadrendben + lokátorok ezek típusát és számát sem tudom

kb 200-300 de inkább 200 közeli csapatszállító teherautók rába, tátra, UAZ + 2016-ben rendszeresítik a MAGYAR GYÁRTMÁNYÚ KOMODOR CSAPATSZÁLLÍTÓT !!!

37-40.000 katona ebből egyik híradó adás szerint 8000 ami lövész beosztásokat lát el + 8000 tartalékos ( eddig 4000 van ) ezek közül 6000 készítenek fel háborús helyzetekre a többi 2000 örző védő feladatokra

raktáron vannak még önjáró lövegeink is valamint 100 db T-72 tank amikből jónéhányat karban tartanak a currus kft. hangrájaiban ( megjegyenzném a currus kft. magyarország egyetlen tankjavító üzeme )

egyébként engem is nagyon aggaszt a lőszer utánpótlás helyzete pl nagyon jók a BRDM2-en a faggot rakéták erősek pontosak és nagy a lőtávjuk és hála a BRDM-ek gyorsan szállíthatóak de ha csak ezekkel egyszer tudnak lőni és a bázison nem tudják őket felszerelni többel akkor nemn érnek semmit- itt megjegyezném Magyarországon több lőszergyár is van ( 3-ról tudok ) de itt csak max 12,7 mm-t gyártanak tehát tanokba helikopterekbe már nem lenne lőszerünk

most mérték fel a behívható lakosság számát amiről azt halottam hogy olyan 7-900.000 fő de ha nem tudunk fegyvert adni a kezükbe akkor ennyit úgy sem, hívunk be raktáron még mindig vannak AMD-65 géppuskák ahogy halottam 20.000 darab de még ez is kevés

( a wikipédiás adatokat senki se nézze kb 1995 adatok az általam leírt adatok 80% reális a többi spekuláció !!!! ).......kifelejtettem a PTSZM úszó csapatszállítót valamint a hídépítő egységinket is amik a NATO-ben egyedülállóak a mozgó nukleáris veszél elhárító laboratoriumunkal együtt

2016-ig évente 2 db MI-8 helikoptert kapunk

jelenleg 3 radarállomás működik Magyarországon + egy NATO radarállomás

egyébként bocs hogy túlragoztam csak tisztázni akartam mindenkivel hogy ne csak azt halljam milyen gyökér a honvédség egyébként meg nem értem miért kell elmondani minden szrank az oroszok is ezeket a felszereléseket használják tény hogy folyamatosan kiegészítik haderejüket de még nekik is a fő harckocsijuk a T-72 a T-90 mellet a fő csapatszállítójuk a BTR-80 és a fő helikopterük a Mi-24

2012. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link] ezt mindíg lehagyom :) itt találsz egy-két dolgot a gyalogos katonák létszámáról

magyar gyártású: ak-63 F ak-63D ak-63MF ( ezt nézd meg ha még nem láttad ) KGP géppisztoly gepárd, szép mesterlövész puska, amp-63 puskagránátos verzió 2 alakulatnál - ezek mind magyar gyártású fegyverek ( nem használjuk a szintén magyar gyártású amd-65)

gépjármű: 2016-tól hadredben a Komondor csapatszállító/ felderítő, rába "H" verziók ezenkívül még volt egy olyan gépünk mint az orosz BRDM-1,2 de ennek most nem jut eszembe a neve

ezen kívül lőfegyvernél megemlítendő a pkm géppuska M4 bár ez főleg missziós területeken

2012. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!