Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak mennyi harcoló...

Magyarországnak mennyi harcoló katonája van?

Figyelt kérdés
Mennyien vannak fizikálisan kiképezve, tehát a mostani Honvédségben mennyien vannak a lövészek, pilóták, tankerek stb-k? Vagyis az adminisztrátorokat és társaikat ne számítsuk!
2012. febr. 27. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nulla.
2012. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Harci kiképzést kizárólag hadiállapotban adnak (ha konkrétan a Magyar Honvédségről beszélünk) békeidőben van egy két éleslövészet, kézigránát dobás, robbantás + szakmai kiképzések valamit Eü. A harci kiképzés kissé másképp néz ki, olyankor pl a tüzérség a két szélen ad zárótüzet, mert ugye szokniuk kell, hogy tüzérségi tűzben is rohamoznak, kúszáskor pedig egy géppuska lő át vízszintesen a fejük felett, mert ugye szokniuk kell, hogy süvítő lövedékek alatt is el merjenek kúszni, (a mai kiképzéssel ezt senki sem tenné meg) az elfogadott áldozatszám ilyenkor 2%, de ha rosszul sikerül egy gyakorlat és ez történetesen tízre jön ki akkor nagyjából annyi történik, hogy a kiképző parancsnoknak azt mondják:


-Ejnye, bejnye!


De békeidőben miért várnál el valóságos harci kiképzést? Elárulnád?

2012. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Légierő és légvédelem létszáma kb. 5 ezer fő. Most vesznek fel ugyebár önkénteseket is. Ez kb. 6-8 ezer pluszt jelent.

A szárazföldi alakulatok száma kb. 9-10 ezer fő.

Ebbe beletartozik minden. Lövészek, tüzérek, logisztika stb.. A tartalékosokkal együtt lesz 2014-re kb. 17-18 ezer fő!

2012. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem értetek!

Engem az érdekel, hogyha valakit odaraknának egy Gripen elé tudná azt vezetni, ha valakinek adnának egy gépfegyvert tudna vele lőni, ha valaki alá betesznek egy tankot, akkor az tud vele menni! Nem az érdekel, hogy hány asszisztensnő festi a körmét az iróasztalánal, hanem az, hogy pl. kinek tanítják meg az adott jármű vezetését, kinek az adott fegyver tulajdnoságait, kik azok akik néha gránátoznak meg kilőnek egy két tárat gyakorlatból itt, a Magyar Honvédségben. Csupán egy számra voltam kíváncsi, de nem arra, hogy 25.000 mert az már mindenféle vezetővel ilyen olyan adminisztátorral van. Én a harcolók számát 6000-re teszem, de válaszoljon olyan is, aki ért is hozzá!!!

2012. febr. 27. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

21:25-ös vagyok.


Én azokat írtam le akik ténylegesen feladatokat látnak el, a gyakorló téren, a laktanyába vagy épp a repülőbázisokon.

Így összességében kb. 17 ezer fő és akkor arra megy rá a 8 ezer fő minisztériumi, irodai munkás.

2012. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Harcoló alakulatnál ténylegesen harcoló beosztásban lévő katonák száma nagyjából 6-7 ezer fő körül mozog. Ez a békelétszám. Az a kb. 17 ezer amiről az előzőekben szó volt a csapatoknál lévő létszám. De ezek nagy része nem harcoló, hanem harci-támogató és kiszolgáló.
2012. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értetek!

Engem az érdekel, hogyha valakit odaraknának egy Gripen elé tudná azt vezetni,"


Max. 35-40 fő.


"ha valakinek adnának egy gépfegyvert tudna vele lőni"


Mindenki, aki részt vett valaha egy alapkiképzésen. Tehát elvileg, aki egyenruhát visel, azaz nem civil közalkalmazott, akkor mindenki. Olyan 18-19 ezer fő.


"ha valaki alá betesznek egy tankot, akkor az tud vele menni!"


Jelenleg hivatalosan 15 harckocsira való személyzet van, azonban sok régi harckocsizó most más beosztásokban tevékenykedik. Így ezt elég nehéz megbecsülni, de szerintem 200-300 főt biztosan össze lehetne szedni. Kb. ugyan ez a helyzet a tüzérekkel is.


"Nem az érdekel, hogy hány asszisztensnő festi a körmét az iróasztalánal, hanem az, hogy pl. kinek tanítják meg az adott jármű vezetését, kinek az adott fegyver tulajdnoságait, kik azok akik néha gránátoznak meg kilőnek egy két tárat gyakorlatból itt, a Magyar Honvédségben."


Mindig azoknak, akiknek éppen akkor ezt kell csinálniuk, persze sok az átfedés, de ezt majd a végén.


"Csupán egy számra voltam kíváncsi, de nem arra, hogy 25.000 mert az már mindenféle vezetővel ilyen olyan adminisztátorral van. Én a harcolók számát 6000-re teszem, de válaszoljon olyan is, aki ért is hozzá!!!"


Én pont nem értek hozzá, mert nem ez a munkám, de gondoltam válaszom nem lesz teljesen haszontalan.

Lehet, hogy valaki egyszerű lövészkatonaként kezdte, aztán távcsöves puskás lett, mert mindig jól lőtt. Néhány év múlva szerzett egy C jogosítványt, és harcjármű vezető lett, majd átkerült egy teherautóra a logisztikai századnál. Ezután megszerezte esti iskolán az érettségit, őrmester lett, és raktáros.

Másik dolog, hogy tisztán harcoló alakulat eléggé kevés van. Még egy lövész vagy harckocsizó zászlóaljban, vagy egy tüzér osztályban is vannak támogató és kiszolgáló, tehát nem harcoló alegységek. Így nagyon nehéz megmondani akár egy 700 fős zászlóalról, hogy pontosan hány katona harcoló, és hány támogató vagy kiszolgáló, anélkül, hogy ott dolgoznál a személyügyi részlegen.

Szóval ezért nehéz felelni a kérdésedre.

2012. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, elolvastam, homlokomra csaptam, mert pont a lényeget nem írtam bele :-)

Szóval a harcoló beosztásúak kb. 6-8 ezer körül lehetnek, az éppen aktuális feltöltöttségtől függően.

2012. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

De az tök mindegy hogy raktáros az ember vagy gépkicsivezető! Lőnie mindenkinek megkell tanulnia!!!

Így ha szükség van rá akármikor beoszthatják bármely lövész alakulathoz. Egy élő példa legutóbb a honvédségnél volt egy baleset amikor kiképzés közben felrobbant egy GÉPKOCSIVEZETŐ kezében a gránát. Ez miatt pontosan nem lehet megmondani a számot. De ilyenkor a kiszolgáló személyzetet is bele kell számolni. Hiszen lőni mindenki megtanul.

2012. febr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

7. és 8. vagyok


9-nek: Pont ezt mondtam.

2012. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!