Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet valakiből katonai...

Hogyan lehet valakiből katonai ügyész?

Figyelt kérdés
Addig tudom, hogy el kell végeznie vhol egy jogász képzést... Onnan hogyan tovább? A Katonai Ügyészség tudtommal beintegrálódott a Legfelsőbb Ügyészségbe, gondolom, oda kell jelentkezni. Mennyire "protekciós" ez a munka? Mennyire számít, hogy hol diplomázott a jelentkező? Nagyon figyelik azt, hogy valaki nappalin vagy levelezőn végzett? Egy levelező tagozaton végzett jogásznak mennyi esélye van arra, hogy katonai ügyész legyen, hogyha esetleg tanulmányai mellett hivatásosként/közalkalmazottként dolgozott a HM-ban?

2012. febr. 27. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Komam, minden munka protekcios, az ugyeszsegnel es a birosagnal foleg. Na most nem tudom pontosan, hogy Mo.-nak hany katonai ugyeszre van szuksege, de sejtheted, hogy nem sokra, igy gondolom meg nehezebb bekerulni, bar nem tudom mekkora ez erdeklodes. Altalaban, ha ugyesz akarsz lenni, akkor minimum cum lauded kell legyen, de egy summava sokkal jobb eselyed van, plusz ismeros, amit egyebkent az egyetemen adott esetben szerezhetsz. En nappalin vegeztem el a jogot, de nincs rajta a diplomamon, hogy nappalis voltam, igy ha jelentkezek vhova, nem lehet megallapitani (nyilvan nem tudom, hogy ez igaz-e minden egyetem minden karara). Sima ugyeszsegre, birosagra egyebkent videken nem lehet tul nehez bekerulni, mert van par ismerosom, aki Kecskemeten, meg ilyen helyeken van birosagnal/ugyeszsegnel, es ezek pont azok, akikre egy szomszedjogi vitat nem biznek ra, mert annyira sotetek (meg vegul Szegeden zarovizsgaztak le, mert feladtak a Pazmanyon, de ott se elso nekifutasra, stb.). Egyebkent botranyos a magyar jogaszkepzes szinvonala (mindenhol, ez nem egy ELTE-Pazmany vita), csak mazochistaknak ajanlom a jogi kart. En nem csinalnam vegig meg egyeszer, legalabbis otthon nem. Akinek volt szerencseje kulfoldon egy jogi karon tanulni legalabb egy felevet, az tudja mirol beszelek.
2012. febr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értelek, nekem jó tapasztalataim vannak az oktatással kapcsolatban, vizsgáztatással és az egyetemnek az egyéb ügyeivel viszont elég sok negatív dolgot vettem észre. Köszönöm a válaszodat!
2012. febr. 29. 21:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit (a mondataidból azt a konzekvenciát vontam le, hogy külföldön élsz), hogy nálunk a katonai ügyészséget megszüntették, mint önálló szervet, és beintegrálták a Magyar Köztársaság Ügyészségébe. Elvileg most több katonai ügyészre lenne szükség, mivel az összes korrupciós ügyet rájuk akarják bízni, de fogalmam sincs, hogy elegen vannak-e, vagy igény lenne újakra, hány embert érdekel ez a téma, stb... :)
2012. márc. 1. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!