Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érdemes úgy szerződéses...

Érdemes úgy szerződéses katonának elmenni, hogy közben jogot hallgatok levelező tagozaton? Esetleg a tiszthelyettesképzőt el lehet végezni ugyanígy?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem az lenne, hogy a szerződéses katonákat kötelezőszerűen kiküldik külföldi missziókra, vagy azokra külön lehet jelentkezni?

2012. márc. 7. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Érdemes

2. Azokra jelentkezni lehet!

2012. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: ha ez igaz, amit írtál, akkor szerintem most (vagy talán vizsgaidőszak után) megkezdem a lépéseket afelé, hogy belépjek :D ^^ Néztem amúgy a tiszthelyettesképzőt, de sajnos a jelentkezésről már lemaradtam, jövőre meg már késő (abban az évben töltöm be a 23. életévemet), szóval marad a szerződéses verzió. Szerződésesként egyébként lehet dolgozni a Honvédelmi Minisztériumban, vagy csak a Magyar Honvédségben (nem lenne probléma nekem, ha csak az MH-ban lehetne, csak kíváncsi vagyok)? És mennyi idő után lehet valaki szerződésesből hivatásos státuszú?
2012. márc. 7. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Haverom most vonult be Budara, szerintem tanulni nem lesz idod, reggeltol-estig megy a ba.sztatas.

Suliba meg be se tudnal jarni.

2012. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Haverod milyen beosztásban van?
2012. márc. 8. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy elképzelhető menetrend:


1. Belépsz szerződéses legénységi állományúnak.

2. Mivel van érettségid, ha van egy normális parancsnokod, 1-2 éven belül elküld tiszthelyettes iskolába KVNR (Katonai Védzettséggel Nem Rendelkező) tanfolyamra, aztán máris szerződéses tiszthelyettes vagy.

3. Elvégzed a jogot, lesz egy diplomád, valószínűleg elküldenek gyorstalpaló tisztire, elvégzed, szerződéses tiszt leszel (lehet, hogy hivatásos állományba is vesznek) és mész a jogászokhoz.


Ha ez bejön (ismerek ilyet), akkor érdemes.

Pár év legénységiként, pár év tiszthelyettesként, és a végén katonai jogász lehetsz, hivatásos tisztként.

2012. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na, igen, ez így korrekt lenne :) Későbbiekben szeretnék honvédelmi igazgatással foglalkozni, vagy esetleg katonai ügyészi pálya felé irányulni, azért is gondoltam, hogy még diploma előtt elmennék katonának, hogy nagyobb belátással tudjam majd végezni a jogászi munkámat. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. márc. 8. 17:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, egy másik kérdés; színtévesztő vagyok, de a 7/2006 (III. 21.) HM rendelet szerint ez nem minden beosztásban kizáró ok. Az lenne a kérdésem, hogy rendfokozat nélkül adminisztratív munkakörre beoszthatnak-e? :D És mit takar színtévesztők esetében pontosan a "fegyverzeti munkakör" (néztem, hogy még elvileg vegyivédelmis, tüzér, stb. lehetek, ezeket érti az én esetemben)?
2012. márc. 10. 00:19
 8/9 anonim ***** válasza:

nem eszik azt olyan forrón. ha szerencséd van talán lehet így is, ha nincs tök mindegy milyen papírod van ugyan úgy legénységi leszel 10 év mulva is. Nekem is volt diplomás kollégám, senkit nem érdekelt. :) Illetve komoly fizetésekre nem kell számítani, se szerződésesként se tisztként.

Jó ha tudod hogy a MH jeleneg egy tragédia, utolsó lehetőségként javaslom. Számítani semmiképp nem kell arra hogy katonás vagy hasznos tevékenységet fogsz végezni. Minden csak látszat, mindennek csak papíron van lényege. Senkit nem érdekel milyen katona vagy. Egyébként tanulhatsz mellette, de a karrier nem megy ám olyan könnyen, attól hogy van végzettséged. A legénységiből tiszthelyettesibe felnyalni magad is már művészet.

2012. dec. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
OK, már eddig is kezdtem róla lemondani, főleg, hogy az utóbbi időkben jobb lehetőségek tárultak elém, de most már végleg kiverem a fejemből az MH/HM-et :D
2012. dec. 15. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!