Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jognál számít az hogy...

A jognál számít az hogy levelezőn vagy nappalin végeztük el?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 23:46
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Szerintem nem. Érdemi különbség nincs a kettő között a diploma súlyát illetően.
2012. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Még az előző vagyok. Én most vagyok másodéves az ELTE-n, nappalin. A levelezőn a tananyagot sűrítettebb formában kapod, nem tudsz benne annyira elmélyülni, és inkább az önálló tanuláson van a hangsúly. De a diplomádban nem fog szerepelni, hogy nappalin vagy levelezőn végezted el az egyetemet. És később sem fog számítani (pl. állásinterjún, munkahelyen sem). A lényeg, hogy megvan a diploma.
2012. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Számít.
2012. febr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteget, nem is gondolnánk. HR-es vagyok, naponta jópár önéletrajz átfolyik a kezeim között. Ha szelektálnom kell 1000-ből 100-at, ez is egy szempont, mert valahogy muszáj szűkíteni a kört.
2012. febr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

" mert valahogy muszáj szűkíteni a kört."


Na, ezért nem tartom semmire a HR-es társadalmat.

2012. febr. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

HR-es társadalom nem létezik. HR-esek léteznek, akiknek az a dolga, hogy több ezer jelentkező közül megtalálja a megbízónak azt a ~10 embert, akik megfelelhetnek a pozícióra, onnantól az ő döntése. Na most ha én 10 levelezős diplomást küldök oda neki, akkor legközelebb valószínűleg nem az én cégemet fogja megbízni. Egyelőre az van, hogy több az álláskereső mint a munkahely, tehát a munkaadónak jogában áll szelektálni. A "HR-es társadalom" csak annyit tesz, hogy a megadott szempontok alapján előszűri a jelentkezőket.


Persze, mondhatjuk, hogy igazságtalan, mint ahogy a vidéki egyetemek háttérbe szorítása a budapesti egyetemekkel szemben is annak tűnhet, de ez egyrészt nem a HR-es hibája, másrészt valahol te is elismerheted, hogy a munkáltatónak joga van olyan végzettségű egyént felvenni, amilyet akar.

2012. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

a munkáltatók mennyire keresnek pályakezdőket, vagy a tapasztalat számít?


tehát fiatal. olcsó, csicskéztatható, formálható,

vagy dörzsölt róka, aki a cég malmára hajtja a vizet, nem kell tanítgatni?


Tele van a cégünk fiatal jogászokkal, akik nagyra vannak magukkal, de majdcsak beleszoknak ők is a melóba.

2012. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy pályakezdőket vagy tapasztaltakat keresnek, nyilván pozíciófüggő. Egy komolyabb cég nem nagyon keres pályakezdőket, mert ők a gyakornokokat próbálják meg ottmarasztalni a gyakorlati idő letelte után.


Viszont ha olyan a pozíció, hogy egy pályakezdőnek is alkalmas, akkor szívesen alkalmaznak ilyet, mert olcsóbb a munkáltatónak.

2012. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Akkor jobban megéri nappalin elvégezni?
2012. febr. 9. 11:54
 10/25 anonim ***** válasza:
Persze. Ha módod van rá, mindenképp nappalira menj, szaktól függetlenül. Hidd el, jobb szakember is lesz belőled, teljesen más hetente/havonta egyszer bejárni az egyetemre, mint egész héten előadásokat hallgatni és szakmailag fejlődni.
2012. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!