Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hallatszik a lövés? (LENT)

Hallatszik a lövés? (LENT)

Figyelt kérdés

Szomszédból áthallatszik a lövés?

Nem társasház, családi házak, közel egymáshoz.

Áthallatszik egy lövés?


Nem kell kombinálni, nem akarok senkit sem kinyírni és a szomszédban sem készül semmi tudtommal.

Könyvben olvastam és elgondolkodtam.



2012. márc. 20. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Már vannak teljesen halk fegyverek, egy ilyen fegyver lövése nem halszik át a szomszéd szobába sem.
2012. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó, de én egy átlagos fegyverre gondoltam.
2012. márc. 20. 17:43
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Egy átlagos fegyver, hangtompító nélkül szerintem simán áthallatszik. Ez persze a fegyvertől is függ. Pisztolylövést még nem hallottam, de a vadászfegyver és a gépfegyver szép nagyot dörren.
2012. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gázpisztolyról tudok beszámolni, viszonylag hangos...

Bár családi házak vastag falai miatt csak egy fejszecsapást hallani...

De gázpisztolynál!

2012. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Át.
2012. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Feltételezzünk egy átlag 10x10-es falusi családi házat átlagos sűrűséggel beépített, alacsony forgalmú utcán, téli időszakban csukott, hagyományos (nem hangszigetelő üveges és műanyag tokos-keretes) ajtó-ablak mellett.

Ha semmilyen hangtompító eljárást nem alkalmaznak (üres flakon, párna), akkor szerintem a sima pisztolylövés is áthallatszik a szomszédba, akár a szomszéd házon belül is meghallhatják, legföljebb nem ismerik fel. Egy puskalövés szerintem méginkább hallható és felismerhető. Ha esetleg több lövés is dördül, akkor szinte 100%, hogy felismerik.

2012. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Amikor géppuskával lőnek a lakóhelyemtől mintegy 10 - 15 km-re levő laktanyánál, simán meg lehet hallani a tömbházban is, csukott ablakok mellett (de a géppuska persze nem egy pisztollyal talál).
2012. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

19:04

Te adtál legrészletesebb választ.


Ne vedd sértésnek, de a "szerintem" azt jelenti, hogy csak gondolod vagy valamire alapozod?


Hogy nem ismerik fel? Az, hogy ki ismer fel egy lövést és ki nem, ki tudja.

2012. márc. 20. 21:02
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

"Ne vedd sértésnek, de a "szerintem" azt jelenti, hogy csak gondolod vagy valamire alapozod?"


Nem veszem sértésnek :). A szerintem az azt jelenti, hogy tapasztalataim szerint egy zárt épületből kihallatszik még a pisztolylövés is, és ha elég közeli a másik zárt épület, akkor oda be is hallatszik.


"Hogy nem ismerik fel? Az, hogy ki ismer fel egy lövést és ki nem, ki tudja."


Egy lövés ilyen környezetben eléggé szokatlan. Lehet, hogy meghallják, de azt hiszik, csak egy falhoz támasztott deszka borult fel a szomszéd udvarán csattanó zajt okozva a betonon (stb...).

2012. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Gépkarabély/géppuska.. valaki írta 10-15 km hallható. Igaz. Főleg azért mert automata, a berobbanó lőporgázok nem csak a fegyver csövén távoznak, hanem a závárzatból is. Lehet a pisztoly kisebb de ennél is érvényes, füled cseng vagy 10 percig, ráadásul jó éles(érsd: magas hangú) durranása van.. A hagyományos puskáknak van relatíve leghalkabb durranása. Mivel elég zárt környezetben megy végbe az égés.
2012. márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!