Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted távcsővel jobb...

Szerinted távcsővel jobb célozni vagy irányzékkal?

Figyelt kérdés

Amerikában alkalmam volt kipróbálni egy lőkiképzésen( beengedtek civileket, fegyvereket próbálhattunk ki)

A legtöbbet az M4-eseket próbáltam ki, mindenféle optikával és irányzékkal, nekem a legpontosabb lövéseket az alap fegyverirányzékkal sikerült elérnem, kicsit remegnek az ujjaim a sok ropogtatásól, gondolom azért nemtudtam olyan jól kezelni a távcsövet.


2012. márc. 24. 09:52
1 2 3 4
 1/31 Shai-Hulud ***** válasza:
0%
Attól függ, kinek a feje van a célkeresztben - és hogy el akarom-e hibázni, vagy nem?
2012. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Én szintén lőttem már M4-essel, vasirányzékkal és optikai irányzékkal is.

Nekem az optikai irányzék jött be, a nagyítás miatt sokkal pontosabban lőhettem.

Valószínűleg azért lőttél jobban a vasirányzékkal, mert az optika nem a Te szemedhez volt belőve.

2012. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Gépkarabéllyal szerintem a holografikus irányzékkal lehet a legjobban célozni. Vagy legalábbis a legkönnyebben. Tehát ha az optikai és a nyílt irányzék között kell választani, akkor mindenképp az optika a jobb.

Puskánál szintén optika. Még a legkisebb nagyítású céltávcső is sokkal jobb mint a nyílt irányzék.

2012. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

[link]

Ő is az irányzékot preferálta. Aminek ráadásul nagy előnye, hogy nem csillog a napfényben, így még nehezebb kiszúrni a távolból, hogy hol is van.

2012. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy önkéntelenül féltél, hogy szemen vág lövéskor az irányzék, és ösztönösen becsuktad a szemed. Nyílt irányzékkal nem volt ilyen félelmed.
2012. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

OK, de Simo Hayha mesterlövész volt, aki különleges feladatot hajtott végre különleges téli körülmények között.

Leírja, hogy azért használt nyílt irányzékot, mert ennél ugye nem csillog az optika lencséje (tehát nem fedi fel véletlenül a helyzetét), télen könnyen párásodik (ami nehezíti a célzást), illetve az optikával való célzáshoz jobban ki kell emelni a fejet (így nagyobb a lövő által mutatott célfelület és nagyobb az esély a felfedésre).

Egy járőröző karabélyos katona nem rejtőzködik, tehát neki nem kell törődnie az első kettő okkal, télen pedig lehet kezelni a lencséket páramentesítő anyagokkal, így a harmadik ok is érvényét veszti.

Egy gépkarabély ellátása optikai irányzékkal nagyon megnöveli az azt használó katona harcértékét, akár a lövések pontosságát, akár a célfelderítés és megfigyelés hatékonyságát tekintjük.

2012. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Egyszer már én magam is kipróbálhattam ilyeneket, nekem a normál klasszikus vasirányzék jött be a legjobban. Az optikai irányzékok közül pedig a reddot vagy mi a neve. Lőttem már távcsöves mesterlövész puskával is annak nem tudom a nevét, de az is elég jól ment. Egyébként ott egyik illető azt magyarázta nekem hogy a távcsöveket többnyire mesterlövész puskákhoz találták ki és nem sorozatlövő M4 esekre tervezték így nagyon nem is lehet hajszál pontosan eltalálni valamit bármennyire is zoomolunk rajta. Ez főleg azokra igaz akik civilként próbálkoznak ilyenekkel.
2012. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Van különbség a gépkarabélyokra fejlesztett "távcsövek" és a mesterlövész célokra fejlesztett optikai irányzékok között.

Az M4-hez, vagy sok másik gépkarabélyhoz fejlesztettek optikai irányzékokat. Ezek általában nem "zoomolhatóak", vagyis fix a nagyításuk (általában 1,5-4-szeres közötti). Ezeknek az az előnye, hogy a cél képét felnagyítva biztosabbá teszi a cél azonosítását, illetve a célzást nagyban megkönnyíti. 400-500 méteren egy nyílt irányzék célgömbje már a fél célalakot kitakarja, míg egy 4-szeres optikai irányzékkal úgy látod, mintha 100 méterre lenne.

Mesterlövész fegyverekre tervezett optikákat pedig tényleg teljesen fölösleges gépkarabélyra rakni, hiszen 500-600 méteren túl már nemigen hatékonyak ezek a fegyverek.

Nagyon sok optika létezik, melyeket gépkarabélyokhot fejlesztettek, és nagyon sok modern hadseregben már ezeket használják évek (évtizedek) óta (pl. SA80+SUSAT, Steyr AUG, M4+ACOG, stb.)

2012. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Természetesen irányzékkal. Ütközetben egy távcső majdnem egyenlő az öngyilkossággal, kivétel ha nagyon eldugott állást sikerül találnod.
2012. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

"Ez főleg azokra igaz akik civilként próbálkoznak ilyenekkel."


A találati pontosság nem civilség, hanem gyakorlás kérdése.

2012. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!