Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédségtől lehet...

A Magyar Honvédségtől lehet venni harckocsit?

Figyelt kérdés

Tudom,szoktak eladni akkukat,teherautókat,de harckocsit is?

Főképp T-54/55-re gondolok.Gondolom T-72.t biztos nem,mivel az amolyan hadi titok.

Esetleg gyalogsági harcjárművet?

Természetesen kivont,hatástalanított eszközökre gondolok.

Ha esetleg tőlük nem,valahonnan máshonnan be lehet szerezni ilyen eszközöket?



2012. márc. 26. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem civilek számára nem, de ha véletlenül eladnák akkor is hatalmas nagy összeget kérnének érte.


Mindazonáltal a jelenlegi eljárás szerint a már kiöregedett, de még működőképes harcjárműveket lepasszolják valamelyik ázsiai gyengén felszerelt hadseregnek (pl. Grúzia, vagy Irak), a már használhatatlanokat pedig feldarabolják ócskavasnak.


Egy tank viszont civil kézben még működőkepés fegyverzet nélkül is veszélyesnek bizonyulhat. Elég ha be tudod indítani, máris romhalmazzá tudod változtatni a környéket. Szerintem nagy reményeid ne legyenek egy tank beszerzéséhez.

2012. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Valamikor 10-15 éve a tv-ben is láttam egy figurát aki vett egy PSZH-t és le is vizsgáztatta közúti forgalomra.
2012. márc. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Harckocsit nem tudom hogy tudnál-e venni, de BTR-t azt biztos, hogy lehet! Láttam is nem egyszer eladó BTR-60 illetve BTR-80-ast!

[link]


Itt van is egy eladó BTR-60-as! 3 millió.. :)

2012. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
S most miért is kellett lepontozni? A kérdés tankról szólt és nem BTR-80-ról meg PSZH-ról, azt pedig 100% hogy nem adnak el.
2012. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
elméletileg évente van honvédségi börze de ha jól tudom itt csak más országoknak adunk el de amit elödtem küldtek oldal a www.emvhg.hu tényleg megbízható honlap ha lánctalpas kell akkor van fent PTSZM és VT-76 vontató tankot még egyszer nem láttam fent a honlapon ha valami kisebb kaliberű akkor BTR-60 BRDM 1-2 PSZH, kb fél vagy egy éve láttam hogy egy faszi valahol a balaton környékén árulta a T-55 tankját 8 millióért ( természetesen működő képes)
2012. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak. Szokott lenni évente ilyen börze.. Régebben emlékszem lehetett licitálni honvédségtől leselejtezett hajókra is valamint pszh-kra is. Nem tudom hogy ilyen van-e még sajnos.. Lehet hogy valóban már csak más országoknak adunk el ilyen haditechnikai eszközöket.
2012. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek:)
2012. márc. 27. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy tudom pár éve 20 ezer forint körül lehetett venni leselejtezett harcjárműveket a honvédségtől. Egy tatabányai fazon csinált ilyen harcászati tereppályát, aho lehet "tankozni", de nem tudok róla sokkal többet.
2012. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Brányi Bence ***** válasza:
100%

Tudtommal a honvédség nem ad el harckocsit (jelenleg csupán a T-72-es áll rendszerben, de a másfél tucat "aktív" mellett meglévő példányokat alkatrészbázisnak használják (a többi 72 működőt 2005-ben az iraki hadseregnek adtuk át). Ilyenformán nem nagyon lenne mit eladni.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a T-72-es hadititok lenne. A típus elavult, specifikációja az interneten is fellelhető, ráadásul nem használ semmilyen titkos technológiát (pl.: a frontpáncélzata homogén, szendvicspáncélnak vagy lemerített uránnak nyoma sincs).


A Magyar szabályok szerint magánszemély még sorozatlövő fegyvert sem birtokolhat, tehát az összes leselejtezett harceszközt előbb hatástalanítani kell. Amúgy viszont birtokolni lehet, maximum nem kaphat forgalmi engedélyt.


Ez viszont nem jelenti azt, hogy más országból ne lehetne venni - pl.: Oroszországban magánszemélynek is adnak el selejtezett harcjárműveket.


Egyéb haditechnikai eszközből néhány Magyarországon is eladásra vár (pl.: az eladásra kínált BRDM-2 páncélautót a saját szememmel is láttam).

[link]

2012. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Igaz kése írok de lehet hogy meg aktuális.


Ha magán személy vagy akkor semmi kép nem tudsz venni a MH-tól, mivel csak olyan személy vehet közvetlen a Honvédségtől akinek van Honvédségi járművekkel való értékesítési papírja, amit megszerezni szinte lehetetlen (pénz kérdése az egész). Másik pedig az hogy ilyen 1-2darabbal nem foglalkoznak, csomagba árulnak / az-az 100-150 db járműtől kezdődik egy csomag. Másod személytől tudsz vásárolni,arra pedig készülj fel hogy nem lesz olcsó, persze ki lehet fogni olyan személyeket akik fillérekért árusítsák a járműveiket, de azokra pillanatok alatt lecsapnak. Amit látsz a neten BTR-eket azokat 200-300% haszonnal akarják eladni! Teherautókról pedig annyit hogy attól függ milyen kell ?! Zil-t már kapsz a neten 200-ezer ért.

2012. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!