Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Idén érettségizek (1hónap)...

Idén érettségizek (1hónap) utána szeretnék továbbtanulni nem katonai irányba de úgy gondolom hogy az 1 éves katonaságnak volt értelme. Lehet önkéntesgént katonáskodni?

Figyelt kérdés
1, vagy kevesebb mint 1 évig?

2012. ápr. 3. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát úgy ahogy te elképzeled, hogy érettségi után bevonulsz 1 évre (9 hónapra) és ez idő alatt mint katona szolgálsz (kvázi mint anno a sorállományúak), majd az idő letelte után leszerelsz és mész az egyetemre, ilyen nincs.

(Már ha jól értettem, hogy mit szeretnél! Lehet, hogy félreértettelek.)

Viszont önkéntes tartalékos katonának mehetsz. Azt az egyetem mellett is tudod csinálni. (Hacsak nem valami nagyon nehéz egyetemre szeretnél járni.)

Két link. Nézd meg, olvasd el!

[link]

[link]

2012. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szóval ha jól vettem le az önkéntes tartalékos az, aki 3 évente fél évet kell önkéntes munkával töltsön a kiképzésen kivül és főleg humán erőforrást pótol?
2012. ápr. 3. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:

2001. évi XCV. törvény 47/A §

(3) Az önkéntes tartalékos beosztására történő felkészítésre - katonai előképzettsége szerint differenciáltan - első alkalommal legfeljebb 25 napra, ezt követően a szerződésben foglalt időtartamig évente legfeljebb 15 napra hívható be.

(4) Az önkéntes tartalékos - a (3) bekezdésben meghatározott időtartamon túl - 3 évente összesen legfeljebb 6 hónap tényleges szolgálatra behívható - amely az önkéntes védelmi tartalékos esetén a szerződésében meghatározott feladatra történhet -, amely időtartam az érintett beleegyezésével meghosszabbítható.


Azt jelenti, hogy 3 év alatt max 6 hónapra hívhatnak be. (Saját beleegyezéseddel többre is. De ha neked nem tetszik, akkor ezt a 3 év 6 hónapos szabályt nem léphetik túl.) De ez nem azt jelenti, hogy tutira be is fognak hívni mind a 6 hónapra. Lehet, hogy csak össz-vissz 3 hónapot szolgálsz a 3 év alatt.


„humán erőforrást pótol?” – Hát nem egészen ez a tartalékos rendszer lényege. Nem arról szól, hogy ha épp kell 100 katona akkor gyorsan behívnak 100 önkéntes tartalékost 2 hónapra.

2012. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. szóval részleteiben, úgy nézne ki hogy én jelentkezek, kötünk egy szerződést (ez mennyire rugalmas?) utána kiképeznek (ebben pontosan mi szerepel és mennyire tér el a hivatásos katonák kiképzésétől?) utána pedig van rá esély hogy az elkövetkezendő 3 évben maximum 3 fél évre behivnak. ha behivnak mire kell számitani, milyen jellegű feladatokat kaphatok?
2012. ápr. 3. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:

kötünk egy szerződést (ez mennyire rugalmas?) – aláírod vagy sem


ebben pontosan mi szerepel és mennyire tér el a hivatásos katonák kiképzésétől? – passz, most van kialakulóban a rendszer (gondolom annak valami egyszerűsített, rövidített verziója)


utána pedig van rá esély hogy az elkövetkezendő 3 évben maximum 3 fél évre behivnak – NEM!!! 3 év alatt max 6 hónapra (saját vállalás alapján többre is lehet). Ha egyenletesen osszák el (nem kötelező) akkor évente 2-2-2 hónap. De ez a max. Lehet, hogy csak 1 évben 3 hétre hívnak be.(3 félév az 18 hónap!!! nem mindegy, hogy 6 vagy 18)


milyen jellegű feladatokat kaphatok? – attól függ milyen tartalékos leszel. műveleti tartalékos akár misszióba is mehet. Védelmi tartalékos inkább csak ilyen polgári védelmi feladatokat kap.

2012. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen azt a 3-ast elirtam :)

na akkor már mindent értek köszönöm a segitséget. az egyetem első két éve nem lesz könnyű ezért arra gondoltam hogy utána jelentkeznék műveleti tartalékosnak.

2012. ápr. 4. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!