Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a tiszthelyettesi pályáról?

Figyelt kérdés

Barátnőm szomszédja szerződéses legénységi katona. mindenáron leszeretne beszélni a tiszthelyettesi pályáról, mert hogy a szentendrei suliban kivégeznek, mert kemény a kiképzés, aztán meg ha elkerülnék alakulathoz, akkor kutya nem figyelne egy 19 éves őrmesterre, átnéznének rajtam. És azt mondja ha bekerülnék mégis tiszthelyettesnek, akkor jelentkezzek tovább tisztnek, és úgy könnyebb a bekerülés.

Kérlek adjatok információt, vagy osszátok meg velem tapasztalataitokat!


2012. ápr. 4. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

75-80 ezerert en biztos nem szopatnam magam, inkabb akkor a fosuli.

Szerintem is szar az egesz.

2012. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
annyi lenne a kereset? én úgy tudom hogy annyit a szerződéses legénységi állomány keres
2012. ápr. 4. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem sokkal keres többet egy őrmester sem, de ha te ezt szeretnéd csinálni, akkor gondolom úgysem a pénz érdekel. Ne attól függjön a döntésed, mit mondanak mások.

Az viszont tény, hogy mind a feletteseid, mind a beosztottaid át fognak nézni rajtad. Egy kezdő tiszthelyettest, semmibe sem vesznek és a legtrágyább munkákat bízzák rá.

Véleményem szerint sokkal szerencsésebb dolog egy több éves tapasztalattal rendelkező legénységi állományú katonából tiszthelyettest képezni, mint egy civilből.

2012. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én azért választanám ezt a hivatást mert szeretném csinálni, de persze jól jönne a pénz is:)

azt is hallottam hogy sok felettesem meg főnököm lenne, de hát ez egy iylen rendszer, ezt így kell elfogadni szerintem.

Most egyből akadémiára úgy sem mehet az ember hogy rögtön dandártábornok legyen, ahhoz valamit le kell tenni az asztalra...

és mit gondolnak/tok arról, hogy tiszthelyettesi után tiszti iskolába jelentkezni? van némi előny?

2012. ápr. 4. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
talán- talán 90 et fogsz kapni netto , de az jó 80-85 nek is.
2012. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 évig voltam tiszthelyettes. Raj, majd szakasz parancsnok. 2004-ben szereltem le, akkor kerestem 90-100 ezer között. A legjobb kategória. Túl magas a rendfokozatod ahhoz, hogy csicskamunkát végezz, túl alacsony, hogy igazi felelősséged legyen. Egy jó századparancsnok és aranyélet vár rád!
2012. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit hozzátennék, hogy előtte már tisztesként (szerződésesként) lehúztam vagy 3 évet. Úgy találták az elöljáróim, hogy alkalmas lennék vezetőnek ezért beiskoláztak.
2012. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!