Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most ez komoly? Miért kell...

Most ez komoly? Miért kell lebeszélni őket?

Figyelt kérdés
Ha egy fiatal katona akar lenni azt egyből lebeszélik hogy ne menjen mert milyen szar. De basszus. Mi ez a sok nyeszlett, 35 kilós, átszakadt, depressziós gyerek? Meg ilyen 200kilós, otthonülős izé (Tisztelet a kivételeknek!) Mi is kibírtuk, túléltük, nem lett semmi bajunk. A mai fiatalságra jobban ráférne mint ránk. Jó lenne ha megint kötelezővé tennék a katonaságot. Hát ez szégyen. Még ha tanult is volna akkor talán megérteném...de nem tanul. Akkor miért kell lebeszélni?
2011. júl. 5. 09:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
45%

Ha egy felnőtt eldönt valamit,akkor nem foglalkozik azzal,hogy ki mit beszél.

Aki pedig nem felnőtt az ne akarjon katonának menni,mert még nem neki való

2011. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
46%
Mert normális szülő a legjobbat akarja a gyerekének, és nem a "mi is kibírtuk, túléltük" verzióra hajt.
2011. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
40%
Ne vezessék be mert fölöslegesen ott kell lenni 1,5 évet
2011. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Fiatal nő vagyok.őszintén mondom, legalább egy fél évre visszavezetném.Ha nekem kéne menni akkor is, tehát hagyjuk a könnyen beszélsz, nő vagy....

25-től 35éves korig látom a környezetemben a fiúkat.Nagyon jó fejek, "jó alapanyagok", de egy bizonyos fokú önállóságot rettentően hiányolok belőlük.2 évet soknak tartanék, mert ott már igaz, hogy a legszebb évekből vesznek el ennyit, de szerintem minimum fél év szükséges lenne.Egyrészt mert egy államnak igen, legyen hadserege, másrészt tényleg olyan önállótlanok a fiúk.A közösségi szocializációt szerintem meg se tanulja aki nem volt kollégista, nem volt katona stb.Szóval én egyet értenék.

2011. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
22%

Miért kell ezt a kérdést kb. mindennap feltenni, apróbb szövegbeli eltérésekkel, de ugyanebben a hangnemben?


Ha szerinted jó dolog katonának menni, akkor menjél! Ha egészséges vagy és nem vagy túl a korhatáron akkor valószínűleg fel is vesznek, hacsak nincsen éppen túljelentkezés. Senki sem tart vissza.


Viszont aki nem ezzel akar foglalkozni, arra ne akard már rákényszeríteni. Demokrácia van, nempedig diktatúra, ráadásul a nagyszámú sorozott seregek hatékonysága utóljára a Koreai Háborúban volt hasznos, azóta a haditechnikai fejlődés miatt más stratégiák váltak előnyössé.



Az meg, hogy ezzel kell "nevelni" a fiatalságot me egyszerűen röhejes. Rengeteg pénzt vonna el az államtól egy sorozott sereg fenntartása, ráadásul az egész sorkatonaság kb. az 50-es évektől nem volt más, mint egy éles fegyverekkel tarkított cserkész-dzsembori és pár havi ingyenélés. Ez csak a fiatalok züllését segítené elő, nempedig jó dolgokra nevelné őket. Ha nem hiszed, kérj meg embereket akik sorkatonák voltak, hogy meséljenek az élményeikről. Meg különben is, neked mi közöd van hozzá, hogy valaki "200kilós otthonülős"? Ha nem bűnözik, akkor mégis mit árt ezzel neked? Gondolom te se örülnél neki, ha valaki "meg akarna nevelni" mert te meg sorkatonaság-kedvelő, militarista vagy.

2011. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
58%
Ahhoz nem kell búnöznie, hogy ártson neki.Ha a társadalom egésze v. túlnyomó része ilyen hajlamú, akkor ott nincs más csak tunyaság, nincs olyan erő ebből a helyzetből kivisz.Nem, tudom, hogy nem a katonaság a megoldás, de ezek a hajlamok megnyílvánulásai.Árt neki, mert ha otthon ül és nem dolgozik, nem adó fizető, nem fizet a nyugdíjba.A demokrácia, mint pajzs, nem arra szolgál, hogy minden kötelességet elhárítsunk magunkról.
2011. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%
Azért kell lebeszélni, mert fölöslegesen pazarolja az idejét/életét. Én nem vagyok sem 35 kilós depressziós, sem 200 kilós otthonülős, sőt, minden nap sportolok, de katona soha semmilyen feltételek mellett nem lennék. Már csak elvből sem csinálok semmi olyant, ami a testi épségemet veszélyezteti.
2011. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
15%

"Ahhoz nem kell búnöznie, hogy ártson neki.Ha a társadalom egésze v. túlnyomó része ilyen hajlamú, akkor ott nincs más csak tunyaság, nincs olyan erő ebből a helyzetből kivisz.Nem, tudom, hogy nem a katonaság a megoldás, de ezek a hajlamok megnyílvánulásai.Árt neki, mert ha otthon ül és nem dolgozik, nem adó fizető, nem fizet a nyugdíjba.A demokrácia, mint pajzs, nem arra szolgál, hogy minden kötelességet elhárítsunk magunkról."


Miért nem költözöl Észak-Koreába?

2011. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Képzeld, voltam katona. Már meg is bántam hogy nem annak mentem. Egyik fiamból se lesz anyuci-apuci pici fiacskája. Ha katonának akarnak menni nem fogjuk őket lebeszélni. Nem hiszem el hogy szerintetek nem szégyen amikor egy 40 kilós (aki tehet róla hogy ilyen), minden téren egészséges gyerek arról beszél hogy milyen szar az élet, meg hogy úgy meghalna, na meg hordószámra issza az energiaitalt meg minden szart, más aki nem mehet egészségügyi vagy bármilyen más okok miatt az bármit megadna. Nagyon elvan lustulva a mai fiatalok nagy része. Nem kell nekik 2 évig ott lenni. Csak egy jó idő. Bőven rájuk férne

Bocsánat ha valakit megbántottam de ez...

2011. júl. 5. 10:21
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy szinte szívemből szóltál. Teljes mértékben egyetértek veled.
2011. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!