Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted melyik volt a...

Szerinted melyik volt a legjobb ókori-középkori fegyver?

Figyelt kérdés

Lőporos és ostrom fegyvereket ne mondjatok.


Tudom, hogy nemvolt legjobb, tehát a TE VÉLEMÉNYED érdekelne.

Én a kínai harci kardra szavaznék.(Kétkezes fogású vastag pengés rövidkard)



2012. ápr. 18. 15:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

A görögtűz. Mindenképpen lenyűgöző lehetett látni, hogy az ellenfél "varázsol".


A szablya nagyon jól ki lett találva, az íve jó védelmet és erőt biztosít, a pika is elég jól néz ki.


Ps: Csak így megjegyzem, a kínai lőporos bombák nagyon találékonyak voltak, pl. vízi akna és torpedó.

2012. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen a lőpor hatékony volt, de engem a hagyományosabb fegyverek jobban lenyűgöznek. Bár egy görögtüzet én is megnéznék élőbe :)
2012. ápr. 18. 15:47
 3/20 anonim ***** válasza:

Azért ez így elég tág fogalom. Milyen szempontból és milyen hatótávolságú fegyvereket kell összehasonlítani.


De látatlanban azért állást foglalnék: :)


[link]

2012. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Definiáld a "legobb fegyver" fogalmát, és megmondom.


Annyi mindentől függ!


Gyalogosnak? Lovasnak? Képzettnek? Képzetlennek? Páncélozottnak? Páncélozatlannak? Csak a harctér számít? Vagy gondoljak arra, hogy cipelni is kell? Lovas ellen? Gyalogos ellen? Támadni? Védekezni? Erdőben? Hegyekben? Sivatagban?


Nekem melyik, vagy az államnak melyik? Gondoljak-e az előállítás költségeire? Kell-e javítani? Van-e hozzá szakember?


Állandó katonának kell, vagy sorozott parasztnak? Fosztogató vikingnek? Kell-e egyéb funkciót ellátnia? (Egy szekercével lehet fát hasogatni, utat törni, egy íjjal lehet vadászni...)


Szóval ha beállítasz egy helyzetet, megmondom, hogy melyik lenne a jó fegyver. De a választ nyilván nagyban befolyásolja, hogy képzeletbeli emberünk melyiknek a használatában képzett.

2012. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
utolsó: Azt mondtam SZERINTED melyik. Akkor én mit definiáljak? Elolvashattad volna a kérdés alatti szöveget.
2012. ápr. 18. 16:17
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem?


Elolvastam a kérdést. Megértettem.


Szerintem az volt a legjobb fegyver, amelyik a használó elvárásait a legjobban teljesítette.


A te kétkezes-egykezes kardodnál pl. sokkal jobb egy 5 méter hosszú kopja, amivel rohamból ledöntenek. Vagy egy visszacsapó íj, amivel 30 méterről tüskésre lőnek.


Viszont ha gyalog vagyok, akkor nyilván nem a kopját választom. Ha nem tudok íjászkodni, akkor jobban örülök egy lándzsának. Ha hetekig kell kint élnem az erdőben, mert favágó vagyok, te meg hirtelen rámveted magad, akkor a fejsze. Ha pásztor vagyok a puszában, akkor a kampós botom.


Ha hadvezér vagyok, akkor egy jó nagy csapat vértes lovasnak örülök, meg egy jó nagy vízszintes térségnek. Ha király vagyok, akkor azért fáj ezt finanszírozni...


Érted már, hogy miért nincs _A_ legjobb fegyver? Olyan van, hogy nekem ez tetszik, meg az tetszik...


Ilyen alapon a kedvencem a viking kard és a kerek pajzs.

2012. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Butuska vagy :)

"Tudom, hogy nemvolt legjobb," Ezt a mondatot a magadfajta okoskodók miatt írtam. Úgylátszik kevés volt, hogy megértsd.

Egy tök 1szerű kérdésre írtam.

Akkor kérdezzem úgy melyik a Kedvenced?

2012. ápr. 18. 17:06
 8/20 A kérdező kommentje:

Bocs

* Akkor úgy kellet volna kérdeznem?*

Az utolsó mondatomat szeretném javítani.

2012. ápr. 18. 17:07
 9/20 anonim ***** válasza:
szerintem a kopja egy nagy lovasrohammal
2012. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agy.
2012. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!