Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen volt a sorkatonák...

Milyen volt a sorkatonák kiképzése?

Figyelt kérdés
Nagyjából az érdekelne hogyan telt egy nap,milyen gyakorlatok voltak...hány km-t kellett tudni futni,fekvőtámaszok.egyéb dolgok...

2012. ápr. 27. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt olyan,hogy kötelezően le kellett nyomni pl.70 fekvőtámaszt.Futás az volt,az utolsó 10 ember "szopott".Sőt gázálarcban is futottam nem egyszer!


Egy nap a kiképzéskor:ébresztő fél 6,reggeli,alaki,gimnasztika,ebéd,alaki,oktatás,vacsora,kantin,surciboxolás,takarodó.Minden nap volt valami más.De nagyjából igy telt egy nap.Volt pl.gyalogmenet,lövészet,lövészárok ásás,taktikai harc az erdőben,laktanya karbantartás,ünnepségek,ilyesmik.Hangsúlyozom ez a kiképzésen volt.

2012. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én Nagyatádon voltam harckocsizó,a többséggel ellentétben nem szoktam sztorizgatni, de csak annyit,hogy ha néha még arról álmodom csurom vizesen ébredek,ebböl leszürheted milyen kellemes volt az élet ott 1980 környékén
2012. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
habár általánositás nélkül ráférne nagyon sok mai fiatalra,mert megtanulnák mi a kitartás
2012. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Én még nem voltam sorkatona, de az egyetem elvégzése után biztosan elvégzem az alapkiképzést.


Korábban úgy hallottam, hogy közel 2-5 km futottak naponta, ezenfelül két három alkalommal tornáztak, és lőttek éleslőszerrel, kézigránátot hajítottak, ehhez hasonlóak, a többit már a te fantáziádra bízom.

2012. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

"Korábban úgy hallottam, hogy közel 2-5 km futottak naponta, ezenfelül két három alkalommal tornáztak, és lőttek éleslőszerrel, kézigránátot hajítottak, ehhez hasonlóak, a többit már a te fantáziádra bízom."


Ja, az Idegenlégióban esetleg.

2012. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Amit az első leírt, az megfelel a 70-es, 80-as évek állapotainak. A 90-es években viszont már teljesen leépült az egész, nem volt pénz benzinre, lőszerre, kiképzésre, de még a katonák megfelelő elhelyezésére, etetésére és ruházásra sem. Úgy hogy nagyrészt csak bent lődörögtek a laktanyában, és legfeljebb csak takarítással, alaki foglalkozásokkal, értelmetlen feladatokkal (szívatás) b'sztatták őket.


A 90-es években drasztikusan lecsökkent a létszám, egy adott korosztályból már csak egyre kevesebb embert hívtak be, boldog-boldogtalannak megadták az egészségügyi vagy más felmentést. A kétezres években már szinte csak az vonult be, aki akart. A sorkatonaság megszüntetésének az volt a fő oka, hogy értelmét vesztette, az érdemi kiképzés teljesen megszűnt.

2012. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk többnyire a 24 órás szolgálat volt a feladat. Összesen jó ha 30 lőszert ellőttem 2 év alatt. Őriztük a semmit hóban fagyban keményen. Futás, ilyesmi, csak az első időszakban volt. A kopasz korban.:)

Voltak kopaszok, gumik és öregek. Nálunk néha az öreg is fókázott mert kevés kopasz volt, azok meg szolgálatban voltak. Ja, a fókázás, a kövezet feltörlése volt, de nem ám valami nyeles eszközzel hanem hajolva, és faltól falig egy ronggyal. Mondjuk az öregek már megtehették volna, hogy motoros fókával dolgozzanak, de talán lustaságból, nem csináltak ilyesmit.:)

2012. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!