Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják mindig a magyaro...

Miért mondják mindig a magyarok, hogy az USA cserben hagyta őket 56-ban? Talán egy harmadik világháború jobb lett volna?

Figyelt kérdés
Az USA-ban élek 15 éve. Tegnap beszélgettem egy régi ismerősömmel, aki kifejtette nekem, hogy mennyire utálja az amerikaiakat, mert MAgyarországot cserben hagyták 56-ban. Mit várt Magyarország a vasfüggöny mögött, ahol az szovjetek diktáltak? Nem is tudom! Talán azt hiszik azok, akik USA segítséget vártak, hogy ez kivitelezhető lett volna egy nagy háború nélkül? Egyáltalán azt sem értem, hogy miért kellene egy Magyarországtól nem függő országtól elvárni, hogy segítsen. Talán kötelessége lett volna?
2009. jún. 28. 21:30
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%

At USA 56 előtt azt ígérte a magyar ellenzéknek, hogy támogatni fogja őket, ha az oroszok ellen fordulnak. A Szabad Európa rádión keresztül (ami az amerikai kormány rádiója volt) okt. 23. után is segítséget ígértek.

Erre a segítségre számítottak a magyarok.

Aztán közbejött a szuezi válság és az amerikaiak is megijedhettek a dolgok alakulásától.

Mai tudásunk szerint nem gondolták komolyana segítséget, csak az ellenzéket akarták életben tartani az ígérgetéssel, de nem számítottak rá, hogy a magyarok tényleg forradalmat csináltak. Őket is meglepte az események alakulása.

2009. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem is volt szó igazi segítségről. Sosem. Ha nem lett volna a Szuezi válság, akkor sem. De valaki komolyan gondolta, hogy Magyarország miatt (vagy bármely más ország is lehetett volna) megkockáztatnák egy háború kirobbanását?
2009. jún. 28. 21:47
 3/50 anonim ***** válasza:
97%

Akik itt harcoltak és naponta százszor hallották a rádióban, hogy kitartás, jövünk, segítünk, azok komolyan vették.

Voltak is itt amerikai diplomaták tárgyalni, nov. 4-e előtt miután az oroszok "kimentek" tárgyaltak a kormánnyal is. Ők is komolyan vették.

2009. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
98%

Talán ,ha megkérdezted volna a nagyszüleidet,most nem kérdeznéd.Én már éltem akkor,így tudok neked válaszolni.

A Rákosi-rendszer totális diktatúra volt.Az egyszerű munkásmeber vagy paraszt sem tudhatta,hogy mikor,miért viszik el a kék Ávósok.Mindenki félt,kivéve a kommunista párttagokat.Bár ők sem voltak egészen biztonságban.

Akinek volt világvevő rádiója ( nem volt mindenkinek) az esténként,zárt ajtók mögött megpróbálta hallgatni az Amerikai rádiót.Nagyon nehezen lehetett érteni,mert zavarták az adást.A Jaltai-egyezményről nem tudtunk,így mindenki azt hitte,hogy csak balszerencse,hogy az oroszok vannak itt.A rádió mindig arról beszélt,hogy milyen rosszak az oroszok,miket követnek el, mennyire sajnálnak benneteket,de bízzunk a jövőben.Közben megalakult a Szabad- Európa rádió is,az még inkább uszított.

Amikor kitört a forradalom,mindkét rádió ( amit akkor már nem zavartak ) üdvözölte a forradalmat,harcra buzdított,ígérték,hogy segítenek a győzelem érdekében.A segítség annyi lett,hogy fegyvereket juttattak be az országba,a nyugati országok elítélték a SZU-t,és felszólították,hogy menjenek haza A szovjetek pedig nem hallgattak rájuk..Amikor a szovjet csapatok megszállták az országot,sokan a már-még nem védett határon Ausztriába-Jugóba menekültek.Ekkor a rádiók mindenkit arra szólítottak fel,hogy gyertek a szabad világba.

Ezért várták az Amerikaiak segítségét,és ezért csalódtak bennük,és persze haragudtak is rájuk.És a forradalom után ezért nyugodtak bele a Kádár-rendszerbe, mely ugyan nem volt szabadság,de a Rákosi-rendszerrel össze sem lehetett hasonlítani. Tudták,hogy senkire nem számíthat az ország,csak saját magunkra.Ebből kell a lehető legjobbat kihozni.

2009. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Csak mai szemmel nézve volt ez vakmerőség, lehet, hogy akkoriban ez nem tűnt annak? Még mindig nem értem, hogy miért kell egy népet utálni ezért, mikor nem az átlagember dönt erről. A németeket sem utálják azért, mert két világháborút robbantottak ki, mert tudják, hogy nem a nép volt a hibás.
2009. jún. 28. 22:01
 6/50 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem, hogy bárki utálja az amerikaiakat, mint népet ezért. Akik akkor éltek biztosan mérgesek azokra akik hitegettek és nem tettek semmit. De amikor azt mondják, hogy az "amerikaiak" akkor nem az egész népre gondolnak. Ugyanúgy ha azt mondjuk, hogy utáljuk az oroszokat és azt amit itt tettek 40 éven keresztül, ez sem azt jelenti, hogy az egész orosz népet, hanem azokat a személyeket akik ezért felelősek voltak és azokat akik konkrétan csináltak valamit.
2009. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
88%

Kiegészítés:

Ha az amerikaiak azt mondják, hogy a hidegháború idején utálták az oroszokat, most utálják az arabokat akkor ez sem általánosítást jelent. Legalábbis nagyon remélem.

2009. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
62%

Most mit vársz mit kéne irnia egy magyarnak?Azt hogy tényleg semmi baj, hogy átvágtak minket a kedves amerikaiak?Hogy csak hitegettek minket?Hogy pár repülőgéppel megszabadithattak volna minket 40 év szenvedéstől?Sokkal előrébb volt akkor az USA mint a szovjetunio nemkelett volna nekik nagy erőfeszités.Te magyar létedre megkérdőjelezed 56 eseményeit, és kérdőre vonod a résztvevőket hogy, hogy merték ezt hinni hogy majd az amerikaiak jönnek, hogy várhatták el?

Külföldről könnyü tudod beszélni, amíg nemtudod mi van otthon, gondolkodj inkább azon hogy te hova tartozol, meg ki vagy és ne ilyen bugyuta kérdéseken.

2009. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Sajnos ez igaz. Itt még a művelt emberek nagy része is azt hiszi, hogy minden arab egyforma, bezárva tartják a nőiket, nem vezethetnek stb. Ezt ontja a média, ezért van. Ez már 9/11 előtt is létezett.


Akivel beszéltem telefonon (magyar távoli rokonunk), nem akar meglátogatni minket itt (15 éve nem látta a családom), mert azt mondta hogy ő ilyen csótány országba nem teszi be a lábát és itt mindenkit elrontanak. Akkor nemcsak a vezetőket utálja, nem? Velem is nagyon lekezelő már, mert azt mondta, hogy amerikai lettem, mert meghíztam. Magyarországon mindenkinek ilyen a logikája? :)

2009. jún. 28. 22:20
 10/50 anonim ***** válasza:
91%

Pedig a német népet még ma is kollektívan bűnösként kezelik, mert "hagyták" hatalomra jutni Hitlert.


Az amerikai "nép" meg sosem értett máshoz, mint a hazugsághoz, népírtáshoz, rabláshoz. És nem csak a kormányuk, hanem maga az amerikai.

2009. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!