Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem képzik ki a magyar...

Miért nem képzik ki a magyar katonákat úgy, mint annó a Waffen-SS-t?

Figyelt kérdés

Csak mondjuk ideológiailag nem a nemzeti szocializmust, a sovinizmust nevelnénk beléjük, hanem simán/csak" a hazaszeretetet.

És ugyan olyan keményen képeznénk ki a katonáinkat, mint ahogy anno a németek kiképezték az SS katonákat.


Sokkal kitartóbbak, erősebbek, jobbak lennének!

Így nem kell sok katona ahhoz, hogy "erős" legyen a Honvédség.



2012. máj. 28. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mondjuk ideológiailag nem a nemzeti szocializmust, a sovinizmust nevelnénk beléjük, hanem simán/csak" a hazaszeretetet"

Miért, szerinted a katonáink nem szeretik a hazát eléggé?


"És ugyan olyan keményen képeznénk ki a katonáinkat, mint ahogy anno a németek kiképezték az SS katonákat."

Milyen keményen kellene képezni őket? Havi 140 ezerért senki sem fog a jeges Dunában úszni csak hogy keményebb legyen.

2012. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha munkanélküli lennék, akkor elmennék én katonának, meg még Afganisztánba is kimennék... Nem kell ahhoz szeretni a hazát... Ismerek embereket, aki azért van ott, mert hamarabb nyugdíjba mehet, és ezt hangoztatja...


Ha valaki behívnak, szerinted megmondhatja, hogy milyen kiképzést kapjon?!

2012. máj. 28. 10:52
 3/7 tetro ***** válasza:
74%
Szerintem a te elméleteiddel majd inkább maradj csöndben végig, különben az életben nem vesznek fel...
2012. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem. Az SS kiképzés nem kemény, hanem értelmes volt. Ezzel szemben 2 részletben 1 percet láttam "A rohamlövész, a pokol 5 hete" című remekműből, az tényleg kemény. Sajnos teljesen értelmetlen.

Éjszakai tájékozódás zseblámpával, sátorponyva alatt.

64 km gyaloglás hatalmas csomagokkal, egy csoportban.Öreganyám + Rózsi néni jártak így, amikor jöttek haza a piacról, de a háborúban ők sem csináltak ilyet, ezért túl is élték.

Ezernyi bisz-basz üvöltözve felpakolása egy egyszerű teherautóra 1 perc alatt.

Ez tényleg kemény kiképzés, sajnos a harctéren a túléléshez semmivel sem járul hozzá.

2012. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon is hozzá tud járulni, ha jobban belegondolsz. Attól, hogy a kiképzésen csoportosan gyalogoltok, még nem jelenti azt, hogy akcióban is így lesz, a lényeg az állóképességen van, amit csak gyakorlással lehet elérni. Az hogy 1 perc alatt fel tudjatok ugrálni egy teherkocsira szintén előny, képzeld csak milyen jó lenne ha felszállás közben még egy kávét is meginnának....
2012. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Amennyivel több verejték a gyakorlótéren, annyival kevesebb vér a háborúban. Szívós, erős emberek kellenek a harcban, nem hirtelen erejű szteroid bombák, akik 2 kilométer után összeesnek. Tudom mit beszélek. Láttam sajnos eleget.
2012. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
tudtommal elit alakulat hivatalosan 45-óta nem létezik....számomra legalábbis NEM! dédnagyapám eleinte SS-VT(Verfügungstruppe) tag volt...41-ben áthelyezték a Das Reich hadosztályba...a kiképzésük tökéletes volt..a legjobban ami hajtotta...az ideológia..tehát ideológiai alapon is lehet elit hadsereget képezni! sőt...úgy lenne a legütőképesebb...úgy mint a Waffen-SS :) örök dicsőség a Waffen-SS-nek! 88!
2015. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!