Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen a légkör a francia...

Milyen a légkör a francia idegenlégióban? Valaki szolgált már kint vagy volt felvételin?

Figyelt kérdés
Kezdek gondolkodni az idegenlégión.Arra lennék kíváncsi milyen a légkör ? Tudnom kell franciául ? Gyakori a verekedés katona katona közt ? Milyen is az élet ?Mi a feladatuk ? Mondjuk még csak 17 éves vagyok ha jelentkeznék akor 22-23 éves koromban addig szerzek itthon egy szakmát meg felkéne szednem kb 20 kilót mert most 62 vagyok és ez gondolom oda még viccnek is rossz.Kemény a kiképzés ? Kemény a fevételi követelmény ? Szerintem egéségileg felvennének mert nincs semmi bajom egyenlőre se szemüveg,se rossz fog,nemvolt töröt csontom sem,allergiám sincs,aszma szóval az imun rendszeremel nincs gond mert évek óta még fejfájásom sem volt (csak ha részeg vagyok)Mennyi esélyem lenne ol egy villanyszerlő szakmával és egy b.kat jogsival ?
2009. júl. 1. 01:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az alapiskolának számító 8 elemid és egészségügyileg rendbe vagy.Semmi akadálya nincs hogy felvegyenek.De hogy bírd a kiképzést és a pszichikai terhelést 2 dolog kell:1,lelki erő,kitartás 2,edzettség,jó kondíció.
2009. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is 17 éves vagyok,jövőre szeretnék jelentkezni.Ém nár alaposan utána néztem a dolgoknak.Végzettség,jogosítvány nem számít!Csak írni és olvasni kell tudni!Az alkatoddal nincs semmi baj,ez pont megfelelő,vékony,de szívós.Franciául nem kell tudni a kiképzés alatt kellessz tanulni franciául.A felvételinél a fizikai résznél van húzodzkodás,felülés,luc-leger(futás ritmikus zenére).A Cooper tesztet ha jól tudom eltörölték.De szerintem nem árt ha tudsz futni 10-15 km-t.Most én is arra gyúrok.Ja igen ha jól tudom akkor lúdtalp,gerincferdülés,ilyesmik a kizáró okok.Nekem a hallásommal van gond,enyém az előző kérdés.Van vallatás is,kikérdeznek az egész életedről,próbálják kiszűrni a lelkileg gyenge emberekt.Hirtelen ennyi jutott eszembe,ha van vmi kérdésed írj!

2009. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

[link]


szerintem itt találhatsz néhány hasznos dolgot


Egyébként én is kb korotokbeli vagyok és érdekelne, hogy mit csinálnak a francia idegenlégiónál... Mi az ő feladatuk? Mivel foglalkoznak?

2009. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat megtudhatsz itt:

[link]


és itt a hivatalos oldal

[link]

2009. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
44%

Hát figyelj. Szerintem a lényeget nem találod meg a honlapjukon. Mit gondolsz, mi a dolguk? Ők nem lébecolnak Afganisztánban pl. Egyszer futólag megismertem egy volt idegenlégióst. Teljesen zakkant volt.


Az akarsz lenni? És ha az a parancs, hogy egy családot írts ki, mondjuk a fél éves csecsemőket is? És nem, nem néztem sok filmet. Meg tudnád tenni? Ilyen akarsz lenni? Nemet nem mondhatsz, a büntit nem úszod meg az elbocsátással, vagy egy hét zárkával. Egyébként a legkeményebb emberek, de 17 évesen azt gondolod, hogy ők vmi kedves Rambók? Ne viccelj már, annyira fiatal nem vagy.

2009. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Sziasztok, nem tudjátok hogy ha visszerem van az kizáró ok??

azért kérdem mert látom ti jól informáltak vagytok.

2010. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szija először is nagyon gondold meg hogy jelentkezel e vagy nem ugyanis bekerülni a legegyszerűbb de már ott megállni a helyed az ami nagyon nehéz és hatalmas lelki és fizikai erőt igányel nem divata verekedés de a felettesedtől biztos fogsz kapni párszor és figyelj gondold át képes leszel e megölni akárkit is parancsra lelkileg készen állsz e ilyen kihívásra tedd fel magadnak a kérdést van e helyed közöttük.a szakmád és a jogosítványod semmit nem ér ott. de itt megtudsz mindent de arra hogy mi vár rád azt csak ott tudod meg. [link]
2011. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gábor114 válasza:
69%
Szia akkor most elmondom úgy nagyjából a tapasztalatokat az hogy két katona verekszik ilyen légióban biztosan esélytelen nagyon nagyon komoly büntetés jár ennél sokkal kisebb kihágásért. A fizikai felmérés még nem is olyan vészes mint a kiképzés az ami tényleg igazán komoly. Ha külföldön akarsz szolgálni akkor gyalogos ezredbe próbálj kerülni bár a gyalogos ezrednél elég sok volt a zűr mostanság. A futáshoz meg szokj hozzá mivel minden nap fogtok futni az ezrededdel 12km-et ami lehet most így nem tűnik soknak de ha belegondolsz hogy pl Elefántcsontparton milyen az idő járás akkor már sem annyira baráti és akkor még meg sem említettem a felszerelés súlyát. De én azt tanácsolnám hogy gondolod át alaposan hiszen az első szerződés 5évre szól és ha alá írod a szerződést nincs vissza út. De nem lebeszélni akarlak a légió nagyon jó hely csak a kiképzésen ess túl ne szegd meg a szabályzatot és nagyon jó életed lesz kint. Ha kérdésed van még akkor írj nyugodtan amint tudom megválaszolom.
2012. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 cristian paul válasza:
hello! egy olyan kerdesem volna hogy a buntetett eloelet meg mindig nem szamit a jelentkezesen a francia legioban? ha valtozas tortent akkor pedig milyen valtozasok tortentek ezen teren? elore is koszi a valaszod....
2013. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

A nagybáttyám 20 évig szolgált a légióban. Igazából teljesen nem ismerem de beszéltem vele párszor amikor 18 voltam (akkor Ő volt 60) mert én is ki akartam menni. De ne akard tudni hogy nézett ki a teste és mikről beszélt,mik történtek vele és bajtársaival. Lehet kibirod fizikailag,na de pszihésen is menni fog??? Parancsokat kapsz amiket feltétel és várakozás nélkül meg kell tenned! Mondjuk hagyd ott a legkedvesebb bajtársad,aki 10 órán keresztül ordit a fájdalomtól mert kivan a gyomra nyilva...de nem mehetsz ki érte...és végig hallgatod ahogy belehal a sérüléseibe.Ez egy történet része volt a nagybáttyámtól.

Szóval ilyesmire is fel kell készülnöd!

2014. dec. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!